אוסנת ליבהמה זה n.l.p עבורי?

טכניקה זו קידמה אותי להבנות מרחיקות לכת בטיפול.
אני מטפלת זוגית מזה 12 שנה, עוסקת בפסיכולוגיה וסוציולוגיה, בעלת מרכז חינוך, מאבחנת בגיל הרך, ומטפלת בבני נוער.
ההתמחות שלי מתמקדת בטיפול אישי, בניית כישורי חיים, שינוי דרכי חשיבה/שפה – אונטוליגיה. מעבירה סדנאות לרווקות-גרושות הלומדות ליצור קשר זוגי נכון.

שעות רבות אני מעבירה בקליניקה בטיפול במגוון תחומים: פוביות, דפוסי התנהגות, חרדות, ועוד מגוון רחב של שיחות הנמשכות שעות, ימים וחודשים.

שנחשפתי לטכניקות המגוונות של n.l.p, הבנתי שאפשר להגיע לתוצאות טובות מאוד בדרך קצרה, ומהירה יותר, מה שחוסך למטופל זמן, כסף, ותסכול מתמשך עד להשגת תוצאות.

בכל שנותיי כמטפלת וסטודנטית, למדנו כי דפוסים, התנהגויות, חרדות ועוד, נגרמים כתוצאה מפעולה אקטיבית חיצונית שהייתה, ובעקבותיה הגיעו דפוסים אילו או אחרים.
כלומר!! המקום שבו המטופל נמצא נגרם עקב אירוע פיזי, לדוגמה: תאונה, אירוע טראומתי שעבר באופן אישי, או היה צופה, או חיים בצל אנשים שחווה אירועים טראומטיים.
בכל מקרה, ועל שלל הדוגמאות, מדובר עדיין באירוע פיזיאקטיבי שהביא את המטופל למצב שהוא כיום.
n.l.p טומן בחובו טכניקות טיפול הדורשות הן טיפול רגשי, המשולב בפעילות פיזית.
אם המוח שלנו "אימץ" לעצמו את המצב שבו המטופל נמצא בו, עקב אירוע פיזי אקטיבי, שתורגם באופן רגשי שהביא את המטופל למצבו כיום.
אזי הטיפול במוחבחשיבה שלנו, בכדי שנגיע לתוצאות חיים טובות לנו, יש לטפל בתרגום הרגשי של המוח, דרך פעילות אקטיבית. כדי ליצור מצב בו אני דורשת מהמטופל להגיע לנקודה שבה הכול התחיל… אני נעזרת בפעילות אקטיבית בתוך הקליניקה ובכך עובדת עם מגוון מערכות הגוף, רגשי, תחושתי, ראייה, שמיעה.
הטיפול בקליניקה הופך להיות, עוצמתי יותר, נעים יותר, ומקדם למטרה הסופית מהר יותר.

קשה להעלות על הכתב תיאור ממוקד של טיפול, פשוט צריך לנסות כדי להרגיש ולשנות…

טכניקה שאהבתי במיוחד?

אסנת ליבה יחד עם אריה קגיאןקשה לי להחליט מה אהבתי יותר, כל מטופל שמגיע אני נעזרת "בארגז הכלים", ומתאימה את הטכניקה הנכונה למצב עצמו.
אני באופן אישי אהבתי את "וולט דיסני", הרגשתי כי אין פיתרון לזמני הקצוב בדקות, למען עשייה יצירתית שליבי חפץ בה. החלטתי לחפש פיתרון ע"י "וולט דיסני".
הופתעתי…. הופתעתי מאוד, השילוב של פעילות אקטיבית כדי לסייע לי להיכנס מחשבתית, רגשית, לכל דמות המלווה את הטכניקה, אפשרה לי לשלב מגוון סוגי חשיבה בזמן קצוב, לצאת ולהיכנס בקלות, להביט מלמעלה בסופו של תהליך, ולהגיע לפיתרון מדהים, שהשאיר אותי נדהמת ומוקסמת מהפשטות של הטכניקה, ומאידך יכולתה לפתור דברים שברומו של עולם.

תודה,
ליבה אסנת
050-3609950
Nlp practitioner