משכללים דמיון מודרך עם NLP

מאז ומתמיד אנשים נעזרים בשיטה של דמיון מודרך, גם אם בצורה נסתרת מן העין או אפילו כזו שלא מודעת לעצמה. גם כאשר אנחנו מציירים משהו מן הזיכרון, אנחנו למעשה מבצעים סוג של דמיון מודרך. NLP היא גישה ושיטה הכוללת מספר רב של כלים וטכניקות. אחת המפורסמות שבהן היא דמיון מודרך, ושיפור היכולת שלנו להשתמש בדמיון מודרך בתוך הראש שלנו, על מנת להעצים את עצמנו ולהגיע להישגים שונים בחיים שלנו על מנת להגיע לרמות חדשות של מודעות עצמית.

NLP, קיצור של Neuro Linguistic Programming,
גורסת למעשה כי קיים קשר בלתי נתיק בין צורת החשיבה שלנו, צורת ההתבטאות שלנו, הצורה שבה אנו תופסים את העולם שסביבנו, ולבסוף את איך שאנחנו מרגישים – וחוזר חלילה. כל הגורמים הללו, על פי NLP הם שיוצרים לבסוף את האופי שלנו ואת מי שאנחנו. לכן, שימוש בטכניקה של דמיון מודרך מוכוון מטרה, שיודע לקחת אלמנטים מסוימים בנפש ובאופי שלנו ולתעל אותם – היא שיטה פופולארית כיום, שיש לה ביקוש רב.

NLP ואוטוסוגסטיה

מונח שמאד נפוץ בתחום הוא אוטוסוגסטיה. יתכן שחלקכם שמעתם על סוגסטיה. אפשר להסתכל על סוגסטיה בצורתה הפשוטה – כמסר שאנו רוצים שיתקבל ונאמין בו. לדוגמא אחת הוסגסטיות המפורסמות של אמיל קואה: בכל יום הכל הולך ומשתפר.בהסתכלות זו בעצם מסרים בפרסומות הם סוגסטיות שהמפרסם רוצה שיתקבלו
אצל הלקוחות הפוטנציאלים.

על כן, אם  העברת סוגסטיות היא אפשרית, הרי וודאי כי אוטוסוגסטיה – סוגסטיה עצמית: העברת מסרים לעצמכם וודאי אפשרית – אחת מהנחות היסוד של ה NLP אומרת כי בכל אחד מאיתנו קיים הפוטנציאל לשפר את חייו ולהפוך אותם לטובים יותר אם נוכל לשנות את צורת החשיבה שלנו, ולגרום לעצמנו להסתכל על העולם בצורה שונה.

לכאורה זה נשמע כמו דבר מוזר – הרי מה הקשר בין הדמיון המודרך לבין איך שאנחנו תופסים את העולם? אנחנו רגילים לחשוב שאנחנו תופסים את העולם דרך חושים פיזיים – ראיה, שמיעה, מישוש וכיו"ב. האמת היא, שעל פי NLP, התפיסה שלנו של העולם היא כמובן מורכבת הרבה יותר, ותלויה במה שאנחנו חושבים, ומה שאנחנו חושבים שעומד לקרות או לא לקרות לנו. אוטוסוגסטיה אם כן תשנה את צורת החשיבה שלנו, וכך גם את יחסינו את הסביבה ואת מה שיקרה או לא יקרה לנו.

דמיון מודרך וגם NLP במכללת קגן

מכללת קגן  בהנהלת ד"ר אריה קגן PhD היא מכללה מובילה בתחומה לתחום של NLP וכן לתחום של דמיון מודרך. במכללת קגן סיימו מאות בוגרים עד כה קורסים שונים בתחום של NLP בכל הרמות. אנחנו במכללת קגן מאמינים שאין מישהו שלא יכול להתנסות בתחום הדמיון המודרך. כולנו רוצים להעצים את עצמנו וכולנו רוצים לשפר את החיים שלנו. טכניקה של NLP עוזרת לנו לשפר את חיינו ומכללת קגן יכולה לתת לכם את ההתחלה המושלמת אל חיים חדשים.
צרו קשר עוד היום עם מכללת קגן, פנו אל סדנאות וקורסים של דמיון מודרך וNLP שמתקיימים ברחבי הארץ ותתחילו חיים חדשים.