דמיון מודרך לירידה במשקל, פיצול קו זמן – מוטיבציה לשינוי . נכתב ע"י יפעת לונדון

עכשיו כשאת יושבת על הכיסא, את מוזמנת לקחת נשימה עמוקה, ולשחרר את האוויר לאט, לאט, ועם כל נשימה נוספת, את יכולה לשים לב לכפות הרגליים המונחות על הרצפה, לשים לב לשוני בין כל כף רגל, האם כף רגל אחת רפויה יותר? את מוזמנת לקחת נשימה נוספת ולשים לב למגע של הגב עם משענת הכסא, לשים לב היכן מונחות כפות הידיים, להיכן הן פונות, כלפי מטה? או אולי כלפי מעלה?
את לא חייבת לשים לב לבגדים המונחים על גופך, לתכשיט כלשהו שאת עונדת, את מוזמנת להרגיש קלה וחופשייה, ועם כל נשימה ונשימה את יכולה לשים לב לכתפיים שעולות ויורדות, לאוויר הנכנס ויוצא.
וכשאת שמה לב לקולות שבחדר, לתקתוק של שעון, רעש של מזגן, מכונית חולפת בחוץ, את יכולה לשמוע את הקולות הפנימיים שלך, הקולות העולים מתוך בגוף שלך…
וכשאת מרגישה את האוויר שנכנס ויוצא ושומעת את הצלילים שבחדר, את יכולה לאפשר לתחושה של רפיון להציף אותך, וככל שאת מאפשרת לתחושה זו להציף את גופך, כך את שלווה יותר ויותר, וזה אומר שגם אם לא תשימי לב לכל מילה שאגיד, הלא – מודע שלך, ידע לפרש את המילים שאני אגיד וליצור סמלים ותמונות, שיהיו בעלי משמעות עבורך. לכן, את לא צריכה לשים לב לכל מילה, את יכולה פשוט לשים לב לאוויר שנכנס ויוצא וליהנות מכמה רגעים של שקט פנימי ועכשיו את יכולה להתחיל להיזכר בפעם בה הרגשת שקט ושלווה, אולי כששכבת במיטה והיית שנייה לפני הרדמות, או אולי בפעם בה נכנסת לאמבט מלא במים חמים ונעימים, או אולי בפעם בה ישבת על חוף הים ובהית בשקיעה יפיפייה…
אני מזמינה אותך להרגיש רפויה אף יותר ולדמיין שביל רחב ומרוצף אבנים אפורות כשמשני צדדיו עצי זית מקסימים וביניהם דשא ירוק ורענן, ובדשא רקפות ורודות וכלניות אדומות.
את מתחילה ללכת בשביל, ומסתכלת על כל היופי שמשני הצדדים, מריחה את ריח הפריחה, שומעת את משק כנפי הפרפרים, את שמה לב למוסיקה חרישית חרישית שמתחילה להתנגן באוויר, אולי זה שיר שאת אוהבת במיוחד?
ככל שאת מתקדמת בשביל את שומעת את השיר המתנגן אף יותר… את מגיעה לחמש מדרגות עולות, משני צידי המדרגות צמחייה טבעית ומרהיבה ביופייה, שלל של צבעים וריחות. את עולה מדרגה אחת והשיר שברקע מתחזק, ואת נעשית יותר רפויה, ואת עולה מדרגה נוספת והשיר מתחזק, ואת נעשית רפויה אף יורת, את עולה מדרגה שלישית, שומעת את השיר ברור יותר, רפויה יותר ויותר, עולה מדרגה רביעית וממשיכה לשמוע את השיר, עכשיו את מריחה ריח מוכר, ריח שמזכיר לך תקופה נעימה בחייך, כל איבר בגופך רפוי ונינוח, את עולה למדרגה החמישית, עכשיו השיר נשמע בברור ובעוצמה שהכי נעימה לאוזנייך.
הריח מתחזק וגם הוא נעים אף יותר, תחושה חמימה ונעימה בכל אברי גופך, וככל שאת מודעת לתחושה זו את יכולה לשים לב לתהליך הנשימה, כשאוויר נכנס את יכול להרגיש באנרגיה הזורמת לתוך גופך מקצות אצבעות הרגליים, לאורך שתי הרגליים, אזור האגן, הבטן התחתונה, הבטן העליונה, הסרעפת, הצלעות, החזה, הלב, לאורך הזרועות עד קצות אצבעות הידיים, חזרה לכתפיים, לצוואר, לראש, לפה, לאף, לאוזניים, הכל רפוי, העפעפיים מונחים בעדינות על העיניים, הלסת שמוטה ורפויה כך שהפה מעט פתוח, ועם כל נשיפה משתחרר כל לחץ ומתח שאת רוצה לשחרר.
ואתה יכול לשים לב לחזה שעולה ויורד ולכתפיים שעולות ויורדות ועם כל נשימה להיכנס אף יותר לעולם הפנימי שלך. אתה מוזמן להיות מודע לתחושה הנעימה בגוף, ולתת לה להתפשט, לשים לב לצבע שלה, לגוון, האם בהיר או כהה?
מתוך המקום שאת נמצאת בו, אני מזמינה אותך לדמיין שביל, השביל הזה הוא קו הזמן שלך, קו שמסמן את החיים שלך, קו שעובר מהעבר לכיוון העתיד.
את מוזמנת בעזרת הדמיון להתקדם לכיוון העתיד ולראות איך זה יהיה כשהשינוי יעבור בצורה הטובה ביותר…מוזמנת לרגע להתקדם לכיוון העתיד ולראות כל תמונה כייפית שיכולה לקרות בעתיד בזכות השינוי הזה, מוזמנת להתקדם קדימה ולהיעצר כשאת רואה את אחת התמונות הרצויות שנמצאות בעתיד שאת מזמנת עבורך. מוזמנת לראות בעיני רוחך תמונה המלאה הנאה וסיפוק או כייף שיש לך בעקבות השינוי.
יש לך תמונה ספציפית? איך ההרגשה להיות בה? מעולה.
עכשיו, חזרי בעזרת הדמיון מהעתיד, מאותה התמונה אל ההווה ודמייני שאת עומדת לפני צומת דרכים, ובצומת יש שלט עם שני חיצים, האחד מפנה להשפעות החיוביות של עשיית השינוי בתזונה והשני להשפעות השליליות של אי עשיית השינוי.
את יכולה לראות את השלטים, ממש פיצול בקו הזמן, את מביטה על החיצים שבשלטים, אך את לא שמה לב יותר מדי לתוכן השלטים ומשום מה, בגלל איזו הנאה רגעית או חוסר מודעות, מחליטה לפנות דווקא לכיוון של אי עשיית השינוי, של אכילה לא מבוקרת, של מה שבא לך, של ממתקים, עוגות…
את עושה את הצעד הראשון לכיוון הפניה ועדיין לא מתחילה לחשוב על ההשפעות השליליות אליהן יכול להוביל הצעד הזה… אלא ממשיכה לצעוד.
ולאט לאט, ככל שאת מתקדמת בדרך של אי עשיית השינוי בתזונה כך שתרדי במשקל את יכולה לראות איך ההרגשה בכיוון הזה מתחילה להיות לא נעימה.. לאט לאט מתחילות לעלות לך יותר ויותר מחשבות ותמונות של ההשפעות השליליות שהדרך הזאת מביאה… את מתקדמת בזמן עוד חודשיים קדימה…
כבר לא נעים שם, אבל את בכל זאת ממשיכה. ייתכן שהצבעים שאת רואה נעשים קודרים, ככל שאת מתקדמת את קולטת יותר ויותר כמה השפעות שליליות שיש לדרך הזאת. את מתקדמת בזמן עוד שנים קדימה – מספר שנים מהיום ומרגישה מה המחיר שאת משלמת בגלל הבחירה הזאת, מרגישה את כל הכאב, את כל רגשות החרטה שיש לך על הבחירה בדרך הזאת…, יותר מזה – את גם שמה לב מה ההשפעות השליליות על הסביבה שלך. את מעיזה להביט ולראות את ההשפעות השליליות ביותר שהדרך הזאת יכולה להשפיע על הסובבים אותך, על האהובים עלייך… כשאת מרגישה את זה עכשיו… זה ברור לך כל כך שזאת לא הדרך שלך.
זה ברור לך כל כך שמגיע לך לחיות אחרת.
וזה ברור לך שכשאת בצומת הדרכים את יכולה לבחור אחרת!

כי עכשיו, מתי שנכון לך, את יכולה לחזור לצומת הדרכים, ולראות שוב את החיצים שנראים לך הפעם נוצצים יותר מאי פעם, זוהרים יותר מאי פעם.
את מביטה אל הכיוון של השינוי ומרגישה הקלה…
את מרגישה איך באופן טבעי את נמשכת לכיוון הזה…
וככל שאת מתחילה להתקדם לכיוון הזה, כך את מרגישה כמה נעים לך להתקדם…
הצבעים זוהרים ויפים בכיוון הזה…אולי ישנם גם צלילים נעימים, מנגינה או שיר שמלווים אותך כשאת מתקדמת עוד קדימה, את מבינה כמה דברים חיובים צופנת בחובה הדרך הזו…
וככל שאת מתקדמת את רואה עוד ועוד תמונות חיוביות מהעתיד, תמונות כיפיות שממתינות לך בדרך הזאת… אפילו האוויר שאת נושמת בדרך הזאת מרגיש נעים יותר…
את מוזמנת להתקדם עוד קדימה, חודשים ושנים קדימה ולראות לא רק על התחושה שלך אלא גם על הסובבים אותך… השפעות חיוביות על האנשים שאת אוהבת.
את רואה בדמיונך את הרגע הזה כשאת ניצבת מול המראה, והמראה מוצא חן בעינייך, את מחייכת ומרוצה שהצלחת להגיע למטרה שלך. את שומעת בדמיונך כיצד חברייך קרובייך ומכרייך מחמיאים לך את מרגישה קלילה ברוחך ובנפשך ונותנת למחמאות לעטוף אותך בהרגשה טובה ונעימה.
זה הרגע המיוחד לו ציפית ואת נהנית ממנו במלוא נשמתך.
את יכולה להביט על התמונה מלמעלה או להתקרב אל התמונה מעט ולשמוע את כולם מחמיאים לך , ואת מרגישה גאה ומלאת סיפוק.
את מוזמנת ליהנות מכל מה שיש לדרך הזאת להציע, מוזמנת לזכור את התחושה הזאת.
וכשאת מלאה בתחושה הזאת אתה מוזמן לחזור אל ההווה. שימי לב כשאת חושבת על צומת הדרכים הזו, שימי לב כמה יותר ברור לך, מה מתחדד לך בעצם?
כאשר את יודעת שאת האדריכלית של החיים שלך, וזו הרגשה משחררת לדעת שאת זו שמחליטה לאיזו דרך תפני, וכל כך ברור לך איזה חיים את מזמינה לעצמך.
קחי נשימה עמוקה, וכשתמצאי באותה סיטואציה שבה את יכולה לבחור ימינה או שמאלה צבעים יפים או תמונות קודרת, במה היית רוצה לבחור?
שימי לב בפעם הבאה שתגיעי לצומת, שבאופן אוטומטי את נמשכת ללכת לכיוון של אי עשיית השינוי, איזה תמונות עולות בראש?
אני רוצה שיהיה לך יותר ברור כמה משמעותי הוא הפיצול הזה. האפשרות הזו של הפיצול קורת לך בכל יום באופן אוטומטי. כשתעלה לך המחשבה לפנות לכיוון הקודר מה יהיה יעיל אם תאמרי לעצמך, איזו תמונה, מה יכול להזכיר לך? מה זה אומר לך? מה זה מראה לך?
אז תראי עוד פעם את הפיצול ואת התמונות הכיפיות שמחכות לך מחר או מחרתיים. איך שעולה התמונה החיובית הזו, תזכרי אותה ומה זה אומר לך לעשות כשאת ראוה אותה?
מה זה להשתדל, להתמקד. בשבוע הקרוב תראי את עצמך מתמקדת. איך זה נראה לך? מרגיש לך?
מה יותר מתחש, התמונות הקודרות או היפות? איפה המחיר יותר זול? האם היית מחליפה את המילה מתיש במילה אחרת?
קחי נשימה עמוקה, לא ניכנס לאסטרטגיה, אבל אם ניקח את האסטרטגיה שאת מכירה, מה קורה אם בשבוע הקרוב תזכרי טוב טוב את התמונות, באיזו דרך יש את הרווחים, איך זה יראה מחר. מחר, מה את רואה?איך זה נראה? זה נראה לך ראלי?
מחר, זה ראלי? ואחרי מחר? ואחר כך?
מה יהיה הכלי, כשתרד המוטיבציה, שיזכיר לך להביא את החשק?
(מה שהמטופל יגיד). התמונות. תזכרי את התמונות. דווקא כשאין חשק, תראי את התמונות החיוביות.

ועם ההרגשה המשחררת הזאת, זה הזמן לתת לגוף שלך לנשום כמה נשימות עמוקות, ולאט לאט לחזור חזרה לכאן… כמו התעוררות אחרי תנומה טובה, כשאתה מתמלא יותר ויותר אנרגיה, את מרגישה איך אצבעות הידיים מתחילות לזוז ואת חוזרת לכאן מפוקסת עם חושים מחודדים, ומחייכת חיוך פנימי המלווה בהרגשה שמתאימה לך עכשיו עם יותר ויותר אנרגיה.

דמיון מודרך לירידה במשקל, להעלאת מוטיבציה לשינוי . נכתב ע"י יפעת לונדון