תרגיל בדמיון מודרך מאת אורית שליאק

את מוזמנת לשבת בתנוחה הנוחה לך ולעצום את העיניים.

עכשיו כשאת יושבת על הכסא ורגלייך נוגעות ברצפה את יכולה לשמוע את קולי ואולי עוד צלילים נוספים עוברים וחולפים… ואת יכולה להרגיש איך האוויר נכנס דרך האף שלך וממלא לאט לאט את כל חלל החזה והבטן.

יכול להיות שאת שמה לב למחשבות שעולות לך בראש את יכולה לשחרר אותם ולתת להם להתרחק ממך  , אחת אחת …מחשבה אחר מחשבה… ואם מחשבה נוספת עולה את מוזמנת לשחרר גם אותה.

את פעם . כן, בדיוק ככה.

את מרגישה איך הכתפיים שלך עולות ויורדות עם כל נשימה ונשיפה  ואת יכולה להתחיל לשחרר את כל המתח ואת כל מאורעות היום ועם כל נשימה את מרגישה רגועה יותר ויותר.

את יכולה לשים לב למקצב הרגוע של הנשימה בדיוק כמו רחש המיים הזורמים של הנהר .

הרחש הזה ומזמין אותך להתקרב אל הנהר עצמו.

עכשיו כשאת עומדת מול נהר יפיפה שהמים שלו צלולים , את יכולה לראות את השתקפותך ואת השתקפות השמיים ואת העננים המרחפים ויוצרים צורות שונות ואת יכולה להרגיש את משב  הרוח העדין מלטף את עורך ואת חום השמש המרצדת את יכולה לשמוע גם רחש העלים של העצים המתנועעים ברוח.

את מוזמנת להסתכל מסביב ולראות את הנוף המרהיב ביופיו , צבעים האהובים עליך ביותר מקיפים אותך ורחש של זרימת המים הרגוע  שאת שומעת מאפשר לך להרגיש נינוחה.

את מגלה שיש מרבץ עלים יבשים ממש לידיך, הרוח הקלילה מעלה עלה אחד לאוויר  ומניחה אותו על פני המים בצורה עדינה, את יכולה לשמוע  את רחש הגלים הקטנים שעשה העלה בעת נגיעתו במים,את רואת את הצבעיו ואת צורתו.   ולאט לאט ,  זרימת המים  לוקחת את העלה איתה  ומרחיקה אותו ממך , עד שאת מצליחה לראות אותו כנקודה קטנה  ועוד יותר קטנה  עד שהוא נעלם . עלה נוסף מרחף סביבך והרוח מסובבת אותו באוויר ומשכיבה על פני המים הזורמים של הנהר שלוקחים אותו רחוק רחוק ממך.

כפי שהנהר יודע בדיוק שעל מנת שהמים שלו יישארו צלולים הוא חייב להמשיך לזרום ולהתגבר על כל הדברים המזהמים אותו  כך גם אנשים נוטים לדעת את הדברים שכבר מיותרים להם בחיים ויש צורך לשחררם על מנת להתקדם בחייהם.

אני יודעת שכרגע את מהרהרת עם עצמך מה הם אותם דברים אשר אינם נחוצים לך כבר בחיים ואני בטוחה שאת כבר חשבת עליהם וכרגע העלאת אותם למודעות שלך.

עכשיו כשתראי עלה נוסף נשכב על פני המיים הצלולים את מוזמנת להניח עליו את כל הדברים אשר אינם נחוצים לך עוד ואת מודעת לכך שמי הנהר יקחו את העלה רחוק ממך .העלה יכול לשאת כל משקל שתשימי עליו ללא הגבלה ומי הנהר יקחו אותו בזרימה הטבעית שלהם למסלול הטבעי של הנהר.

את רואה עלים נוספים המונחים על פני המים את יכולה להשתמש גם בהם , כמות העלים היא בדיוק כמות הנדרשת לך על מנת לשחרר את כל הדברים המיותרים לך בחיים, כל הדברים שעוצרים אותך על מנת להתקדם. את רואה איך הנהר לוקח אותם אחד אחרי השני ומרחיק אותם ממך לאט לאט עד שהם נעלמים מהאופק לגמרה ופני הנהר חוזרים להיות צלולים.

עכשיו את יודעת שכל פעם שתרצי לשחרר דברים אשר כבר אינם נחוצים בחייך יותר את יכולה לחזור לשפת  הנהר הזה , למצוא במים עלה ולהניח עליו כל דבר המיותר לך ואת יודעת שהמיים הצלולים של הנהר ייקחו ממך את העלה רחוק רחוק כי זה בטבע של הנהר- לזרום בכיוון הנכון לו.

את מסובבת את הראש ומבחינה בגרם מדרגות שנמצא ממש לידך. את פוסעת לכיוון המדרגות ומחליטה לעלות עליהם. את עולה במדרגה הראשונה ומתחילה להתמלא בתחושה של  שמחה ,  חופש, ביטחון עצמי  ויכולת קבלה של דברים חדשים לחייך. את עולה עוד מדרגה והתחושות האלו מתחזקות עוד יותר ויותר. עם כל מדרגה התחושות הללו מתחזקות יותר ויותר ,דברים מתחילים להראות לך אחרת, הם נשמעים לך אחרת ויכול להיות שאת מעלה תובנות חדשות אשר יכולות רק לקדם אותך. כך את עולה מדרגה אחרי מדרגה…. אחת… שתיים, שלוש, כן את ממשיכה לעלות עוד מדרגה ועוד מדרגה, כמות המדרגות היא בדיוק כמות המספיקה לך על מנת להרגיש את עצמך מוצפת בתחושה שמחה,  תחושת חופש וביטחון עצמי , מוכנה לקבלת דברים חדשים לחייך.

עכשיו את יכולה לחוש את התחושות הללו בעצמה ולדעת שאת יכולה לפעול מתוך מקום הזה בחיים שלך.

את מוזמנת לאט לאט , בקצת שלך לחזור לחדר הזה ולקחת מהתהליך רק את הרעיונות והתחושות  שיכולות להועיל לך בחיי היום יום שלך.

עכשיו כשאת פותחת עיניים את לוקחת רק את מה שנכון לך , את יודעת שהפירות של התהליך הזה ימשיכו גם בשבועות ובימים הקרובים ,את מה שמשמעותי עבורך מהתמונות , מהתחושות , מהרגשות, מההחלטות, מההרפיה ומשאר הדברים שאת לוקחת מהתהליך.

עכשיו כשעיניים שלך מתרגלות לאור את מוזמנת לחזור לחדר ולהסתכל לצד ימין שלך, צד שמאול וקדימה.

שמור על אסתטיקה פנימית וחיצונית!