הילד הפנימי – תהליך בדמיון מודרך

 

מאת: גילה אור , מתוך קורס למנחים בדמיון מודרך ו- NLP

במכללת קגן

 

את מוזמנת כעת לשבת בנוח על הכסא בתנוחה שנוחה לך, לעצום את העינים, לקחת נשימה עמוקה ולשחרר את האוויר בבת אחת .

את יכולה לשים לב לאוויר שנכנס ויוצא ולהרגיש את הכתפיים שלך עולות ויורדות. יתכן שאת שומעת קולות מבחוץ אך את יכולה לבחור להתרכז בנשימה שלך ולדמיין שעם כל נשימה שאת נושמת נכנסת אלייך אנרגיה חיובית ומרגיעה ועם כל נשיפה משתחרר ממך לחץ ומתח שאין לך צורך בו ואת מרגישה רפויה ושלוה .

 

את מוזמנת לדמיין את עצמך פוסעת על השביל במורד ההר, מרגישה את הרוח שמלטפת את פנייך, רואה את הפריחה היפה של חרציות וכלניות בצידי השביל ושומעת קול משק כנפיים מעל וככל שאת יורדת בשביל את מרגישה שלווה יותר ויותר ותחושה נעימה ורגועה מתפשטת בכל גופך.

 

בעודך מממשיכה לרדת בשביל את מבחינה לפתע בילדה קטנה פוסעת מולך בשביל וחולפת על פנייך.

את מפנה את מבטך אחורה ומרגישה שמשהו בה מושך אותך אליה אל הילדה. מסוקרנת את ממהרת בעקבותיה. לפתע הילדה נעצרת ומסתובבת אלייך מביטה בך ולרגע את נדהמת נאלמת דום כי את רואה את דמותך משתקפת ממנה.

ועכשיו כשאת מבינה שדמותך היא זו המשתקפת מפני הילדה הביטי עמוק לתוך עיני הילדה הקטנה הזו הבחיני בכמיהה המצויה שם והביני כי הילדה הקטנה רוצה ממך דבר אחד בלבד – אהבה. הושיטי את זרועותייך וחבקי את הילדה ברוך ואהבה . ספרי לה כמה את אוהבת אותה, כמה היא יקרה לך ומיוחדת. אמרי לה כי מותר לה לטעות ואת אוהבת ומקבלת אותה כפי שהיא ושתמיד תהיי שם בשבילה לא משנה מה יקרה .

ראי כיצד היא קורנת כעת, ממשיכה ללכת ומדלגת בקלילות ובשמחה בעודה מפזמת שיר ילדות מוכר.

 

את ממשיכה לעקוב אחריה במבטך ורואה שהיא מגיעה למרחבי דשא ירוקים ועצומים. בקול תרועה גדול היא זורקת את נעליה לכל עבר , נשכבת יחפה על הדשא מתגלגלת ומתהפכת עוד ועוד בהנאה גלויה. הדי צחוקה המתגלגל נשמעים היטב למרחוק כשילדים קטנים שרק עכשיו הבחנת בהם, מצטרפים אליה בשמחה, מחפשים את קרבתה ונהנים מהחיות והאושר שהיא מקרינה ומבטאה.

הרגישי כמה חופשיה ומאושרת הילדה עכשיו כשהיא חשה כה אהובה והניחי לדמותה לקטון מאוד עד שתוכל להכנס לליבך. הניחי אותה שם כדי שבכל פעם שתרכיני את מבטך תוכלי לראות את פניה הקטנות מביטות לעברך ותוכלי להעניק לה אהבה רבה.

 

ועכשיו משהרגשת את תחושת החופש האושר והקלילות שהיו בך כילדה כשחשת אהובה את יכולה גם לעשות תנועה שתזכיר לך תחושה זו ,התחילי שוב לעלות בשביל המוליך אל ההר ושימי לב בדרכך לנוף הנפלא שנשקף לעינייך ברכי את האנשים הנקרים בדרכך והרגישי כיצד גופך מתמלא באנרגיה ועוצמה אדירה ככל שאת ממשיכה לעלות ועם התחושה המדהימה הזו המשיכי לעלות עד שתגיעי לנקודה ממנה התחלת לרדת .

 

וזה הזמן לתת למודעות שלך לחזור אל הגוף קחי נשימה עמוקה וחזרי חזרה לכאן כשאת לוקחת מהתהליך את כל מה שטוב ויעיל עבורך ועם הידיעה שלך שתמיד ובכל זמן את יכולה להתחבר שוב לילדה הקטנה שבך לתת לה אהבה ולהרגיש חופשיה ומאושרת באמת.

זה הזמן גם להודות לעצמך על העבודה הנפלאה שעשית בתהליך ולאט לתת לידים ולרגליים שלך לזוז ולפתוח את העינים.

 

עכשיו משפתחת את העינים את יכולה לשים לב לתאורה שיש בחדר ולקולי המדבר אלייך ולהרגיש את גבך על משענת הכסא .

 

וכעת משחזרת למודעות את יכולה לשים לב מה היה משמעותי עבורך במהלך התהליך יכול להיות שתזכרי מהתהליך תמונות,צלילים,או את תחושת ההרפיה הנעימה שהרגשת ואם את רוצה את מוזמנת לשתף.

 

 

*נכתב ע"י גילה אור ומוקדש באהבה לתלמידי קורס NLP והמנחה ד"ר אריה קגן

**למדטציות נוספות בדמיון מודרך – תרגילים בדמיון מונחה ליחצו כאן