מסע בדמיון מודרך – טקסט לתהליך  מאת נאוה רן
מתוך תרגילים בדמיון מודרך

אני רוצה להזמין אותך לחוויה נעימה. חוויה שמאוד תועיל לך.

את יכולה לעצום עיניים ולקחת נשימה עמוקה . את רפויה . כן יופי . את שומעת את נשימתך . כן קחי לך עוד נשימה ועוד אחת .את מרגישה איך עם כל נשימה את משחררת לחץ ו…מתח עם כל נשימה את מכניסה אליך רוגע , שלווה נעים לך נוח לך . את יכולה להרגיש את נוחיות משענת הכורסא,כתפיך עולות ויורדות.את שומעת את את נשימתך , את רפויה יותר ויותר . עם כל נשימה את שוקעת עוד ועוד כן את שוקעת במגע הנעים וגופך בתוך הכורסא

את שמה לב לתנוחות ידיך ורגליך הרפויות יותר ויותר,האוויר בגופך נכנס .. ויוצא…, נכנס…… ויוצא……

וכל פעם שאת מכניסה אויר, הכניסי איתו רגיעה לגוף….

וכל פעם שאת מוציאה אויר , תשחררי איתו את כל המתח ..והדאגות… ואם חולפות מחשבות בראשך… תאפשרי להן לחלוף….ולהישאר הרחק מאחור… כמו ציפורים נודדות שהיו כאן וחלפו משאירות שמים ריקים נקיים .רק התכלת שמים תכולים נקיים עוטפים את גופך וגופך רפוי כמו תינוק בחיק אימו. גלים של רוגע עוטפים אותך את שומעת כל צליל מגופך את שומעת את זרימת הדם מחלחל לאיתו בעונג בורידיך בעורקיך .את שומעת חיים שעוטפים אותך ומחברים אותך לכל אורך גופך לרגיעה שמפיגה את שארית המתח שהולכת ונעלת מתפוג..ג..ת מחברת אותך למצב הטבעי לך מצב של רוגע , של שלווה, מה שמתאים לך. את מאפשרת לתחושות הנעימות הללו להתפשט יותר ויותר בגופך.

את שמה לב שתחושת הנוחות ההולכת וגוברת …מתפשטת עוד ועוד נוגעת יורדת עוד ועוד לכל תא לכל נים בגופך . לוקחת אותך למקום שטוב לך בו, נעים לך . זה יכול להיות מקום שאת מכירה . . ביקרת בו פעם , או כל מקום נעים וטוב שעולה בדמיונך שנותן בך תחושה טובה . את שומעת את הצליל הנעים המוכר הבטוח, שהמוח הפנימי שלך מעלה ומאפשר לך להתחיל לצאת לטיול , שיעלה בך זיכרונות טובים .

קחי לך דקת שקט…. בדקה הזאת את יכולה לקחת נשימה עמוקה ולשים לב לאוויר שממלא את הבטן .נוגע עמוק בתוכך . את מקשיבה לתחושה של הכתפיים שעולות ויורדות , עולות ויורדות ויורדות עוד ועוד ונעים לך לשקוע עוד ועוד .

השקט הזה יאפשר למוחך להעלות עוד זיכרונות …רעיונות תשמעי את הצלילים הנעימים שישתלבו עם התחושה הנעימה שיש במקום כזה.את שוכבת לך בחוף הים חשה את מגע החול על גופף ונעים לך ,קרן אחרונה של שעת ערביים מלטפת את גופך . אוושת הרוח מלטפת את אזנך וערסלת את גופך . מניעה אותך אט אט מחליקה את גופך כשמן זית זך וטהור לכיוון המים . גופך מתרונן למגע המים החמימים משווע לגעת עוד ועוד…….

וכמי ששמטו את הכר מתחתיו את יורדת כדאיית ציפור אל תוך המים שאת כל כך אוהבת, לחוש אותם את יורדת את צוללת למעמקי הים שומעת .. לא שומעת , שומעת חיים במים ,שומעת את קולו של ידידך פוגשת את ידידך הדולפין. ששמח לקראתך שחיכה לבואך , ידידך הדולפין … כן את שמה נפשך בכפו , משוחררת מובלת על ידו בוטחת בו . את איתו הוא חיכה לך . הוא לוקח אותך למסע … במעמקי הים . את על גבו , נעים לך .את רואה מקומות נפלאים רואה חיים. את במסע חייך . חשוב לו לידידך הדולפין ל לקחת אותך למסע על-מנת שתנקי את כל המגבלות והאמונות שהזיקו למציאות חייך , חוכמתו של הדולפין מסמלת לך לשנות את האמונות שיצרו לך מציאות מעוותת .. החוויות שפגעו בך יבחנו עם כוחות ויכולות מחודשים בוגרים יותר ותבוניים. הדולפין לוקח אותך עמוק למעמקים כדי שתבחני באופן עמוק את מערכת הערכים והאמונות שיצרו לך את המציאות עד כה . המראות הנשקפים כשקיפות המים יעורו בך תבונות חדשות ותחדשי ימיך לימים בהם שחית במעמקי בטן אמך. ללא ארועים וחוויות שיצרו לך מחשבות שכבר עתה אינם מתאימים לך יותר .הם נשטפים במים הזכים ,מחדשים ומטהרים את חייך בכוחות בביטחון ובעוצמה שמעתה ואילך ישקפו את חייך. את רואה את הדגיגים הצבעוניים שומעת את ברכתם לבואך . חשה את המים העוטפים את גופך . גופך עולה ויורד , את אט אט מתחילה לעלות ממעמקי הים מתמלאת באומץ עטופה בהמון אהבה מרגישה את דאגתו של הדולפין את לא לבד .את חשובה לו . חשוב לו לקחת אותך למסע יחד איתו את סומכת עליו שיחזיר אותך למקום מבטחים את מוגנת . וכך עם אומץ סקרנות אמונה רבה את מתחילה לעלות ולצוץ מן המעמקים. הדולפין משיט אותך בביטחון . באהבה שאת כל כך ראויה לה. את אהובה אהבה עוטפת אותך ממלאה אותך העוצמה בכוח בשלווה . עם כל הטוב שממלא אותך עם כל הכח האומץ הביטחון את נפרדת מידיך הדולפין שמביאך לחוף הים . את נוגעת בכף רגלך בחול הנעים ותחושת עונג אופפת אותך כל צעד כל נגיעה של כף רגל … ימין את מתמלאת בכוח .. רגל שמאל עוד כוח עוד ביטחון .. 1 2 3 את סופרת כל צעד , את נחושה יותר ויותר . את עולה חזרה מלאה בתחושת ביטחון מלאה בתחושת העוצמה שאת ראויה לה .אנרגיה חזקה ממלאה אותך יוצרת בתוכך לשון אש זורעת בך תחושת בטחון , מחזקת כל חלק לשלם אחד עצום ומעניקה בך ולך כוחות.

כן את יכולה הכל יש בך עוצמות , העוצמות שאת מרגישה עכשיו.

בכל פעם שתזדקקי לתחושות האלה את תיזכרי שהם שלך . הם חלק ממך . את תזכרי את התחושה הזאת, בכל פעם שתזדקקי לה יש בך הרבה אהבה את יכולה לאהוב , את מחבקת את הילדה שבך את אהובה , את יכולה לחבק היקום, היקום מחבק אותך.

היקום רוצה להעניק לך את התחושות שאת כל כך ראויה להם את יכולה הכל. את יכולה לקבל הרבה אהבה לכי לקבל אותה את ראויה לה ץ בקשי חפשי היא לידך את אוהבת את נחושה לקבל אהבה כי יש לך הרבה מה לתת .

עכשיו שאת חוזרת מהמסע . את עולה מבירא עמיקתא לאיגרא רמה כן לאיגרא רמה , רם רמא , את במקום הכי גבוה שתבחרי להיות בו . תזכרי את התחושה הנפלאה הזאת שאת ראויה לה. את חוזרת חזקה עם הכוח הזה שיש לך מן המסד עד הטפחות , עם הנחישות הזאת עם האהבה הרבה שעוטפת אותך את זוכרת וזה איתך תמיד . זה חזק יש לך אומץ לחיות את החיים המלאים . בעוצמה שעוטפת אותך עכשיו , ברגע הזה כי את כבר עולה את כמעט כבר כאן עוד 5 פסיעות את כבר מגיעה חזרה עוד 4 פסיעות את חוזרת לכאן עם החוויות עם התחושות האלה המעצימות אותך את גדולה חכמה יש בך תעצומות של אומץ של אהבה ופסיעה שלישית ושנייה את מתחילה להניע אצבעות וידיים ואת בכר בהווה עם התחושות שאת יודעת שיש בך ותוכלי להשתמש בם מתי שרק תרצי הם שלך . וקצב המתאים לך את מוזמנת לפקוח עיניים לללחוץ כל יד חזק חזק בתחושת כח תלחצי לאגרוף ותפקחי עיניים

ברוכה השבה