הים והחול- תרגיל בהעמקה – ע'י מלי סבן

 

אני מזמינה אותך לעצום את עיניך ולקחת נשימה ארוכה……..

ועכשיו, הרשה לעצמך כיד הדמיון לראות בעיניך, שהנך מטייל יחף על שפת הים, כשהחול נעים למגע ברגליך. אתה בוהה למרחקים ונושם את האוויר הצח,ועם כל צעד וצעד אתה מרגיש, רוח מערבית חמימה, מלטפת את פניך וגופך החשוף ואתה חש בליבך, נינוחות ורוגע וככל שאתה פוסע לאיטך לכוון הים, אתה מרגיש יותר ויותר בריזה,שמצננת אותך מהחום ויוצרת בך תחושה נפלאה, שחודרת עמוק אל נבכי נשמתך,אתה מתקדם לכוון הים וכשאתה מגיע אל המים, משתקפת לך במים בבואה של עצמך, אתה שם לב ורואה, כמה אושר ושלווה נסוך על פניך וכמה טובה ההרגשה, שבה אתה נמצא.

בלי כוונה להיכנס למים אתה מוצא את עצמך משכשך במים כמו ילד קטן, שמתפנק ויודע כמה טוב ונעים. וכעת, כשאתה בתוך המים הגוף שלך מרגיש שהשמש והרוח נפגשים להם ביחד ומענגים אותו ,וככל שהרגשה זו מתעצמת , אתה נכנס קצת יותר לעומקו של הים ורואה מסביבך רק ים ושמיים ומרחוק אי שם, קרוב לאופק, מפליגה לה בנחת אונייה ועליה מתנופף דגל לבן וצחור.מבלי משים, אתה שוחה לכוון האונייה ומתרחק עם הגלים הנעימים, אתה מתקדם לעברה בשחייה מתונה ומקצועית, כמו דג ששוחה בטבעיות. ועם כל גל אתה מהרהר לעצמך: את מי יזמן לי הגורל לפגוש כשאגיע לאונייה?,מי יהיה שם כדי להכיר? ובינתיים, אתה נהנה מכל רגע, לשחות ולהתכרבל בתוך הגלים הרכים והנעימים, שנראים כמו קצפת לבנה או צמר גפן רך למגע. בעודך שוחה ונהנה, אתה שומע מרחוק שריקת מציל מיוחדת במינה, שנעימה כמו איזה מנגינה ואתה יודע ומבין, שגם שם, בחוף, מישהו מחכה לך באהבה וזו הרגשה נפלאה.  

ועכשיו, כשאתה בדרכך חזרה וכשאתה זוכר, כמה טוב וכמה נפלא לשחות בין הגלים וכמה עוצמה יש לך בשרירים ואיך הזרועות והרגליים פועלים בהרמוניה, אתה יודע ובטוח שאתה מתקרב אל חוף מבטחים ומתקבל על ידי המציל, כשחיוך גדול על פניו, אתם לוחצים יד וממשיכים להתבונן ביחד על האוניה כשהשמש נוטה לשקוע ומחליפה את גווניה החמים מצהוב לכתום ואתם צופים לנוף המרהיב ביופיו ואתה מרגיש נפלא וקליל כמו מרחף באוויר תחושה שהכל פתוח.

עכשיו, שאתה נמצא בהרגשה מדהימה שכזו, אני מזמינה אותך לחזור לכאן, למודעות,בקצב שלך, כשאתה יודע וזוכר מצוין איך זה להרגיש את החוויה הנפלאה שחשת ואתה יודע שאתה יכול תמיד להרגיש נפלא כמו שהרגשת ואתה יכול בעצם לפקוח את עיניך כשכולך נינוח ונעים.

 למידע על תרגילים נוספים בדימיון מודרך