הפחתת חרדה מבדיקות רפואיות ע"י תרגיל בדמיון מודרך . מאת בדר עתמנה

נשום שלוש נשימות עמוקות …אני מזמין אותך לדמיין מקום נעים לך שאתה אוהב להיות בו ..במידה ויוצא לך כמה מקומות תאפשר לעצמך מקום הכי נעים תחוש את הרוגע השלווה והביטחון…
אנו בתקופת האביב שכל הצמחייה כבר התחילה עם ניצני העלים והפריחה אשר יוצרים צבעים מרהיבים ביופיים עם ריחות הטבע כמו לבנדר , יאסמין , וניל , הדרים ועוד .
נשום עמוק ונצל אותם שיחדרו לגופך ותרגיש ברוגע ושלווה ואשר ממלאה את לבך באושר וחיוניות . שים לב לציוץ של הציפורים של חוחיות ותוכים למיניהם וכל אשר בסביבה הנאה , הן מבשרות "בוא האביב" , שבו יש שמחה והתחדשות לאחר תרדמה ארוכה .

נשום את האוויר הצח והצלול ומלא את ראותך בניחוחות האביב ועם כל נשימה ושאיפה ניתן לחוש את ריח הטבע .

עם כל נשימה תכניס בטחון שלווה ושלום ותוך כידי נשיפה תוציא ושחרר כל דאגה ופחד וליהנות מההרגשה הנוכחית להיות חלק מהעולם הנפלא הזה . אני מזמין אותך לחוש ולהרגיש ביטחון שמתוך הנוף היפה בטבע אמור להתרחש רפוי .

קרן זהב שהיא מקור חיי טבע מחייכת לך ומתקרבת אילך בעדינות ומלטפת אותך בכל גופך מהראש ועד רגליך , ומרפאה אותך בכל חלק . נשום עמוק תרגיש את האנרגיה זורמת והריאות מתמלאות גם באותה קרן זהב , קרן הבריאות והחיים ממשיכה לזרום בכל חלק וחלק ועד שמגיעה ללב תעמיק את הריפוי , עם השלווה והרוגע , אתה יכול לחבק את עצמך ועם כל נשימה ונשיפה תחוש כיצד גופך מתמלא ורוגע שלווה ובריאות .

אתה מרגיש בטוח שהכול ירפא ואתה חש כיצד קרן הזהב עוטפת אותך וזורמת לכל חלק בגופך אשר זקוק לה וכך תרגיש ברוגע וביטחון ובריאות שמציפים את גופך , תרגיש כל בדיקה רפואית אשר תעשה תתמלא בבריאות וביטחון ותוכל לחוש את יופי הטבע וקרן הזהב מענקים לך הנאה מחיים .

אני אהיה שקט במשך שתי דקות ….. ובהדרגה אתה חוזר לחדר הזה עם ריחות ברקע , זה הזמן לחזור לכאן , לנשום עמוק , אתה מזיז את אצבעות הידיים והרגליים ופקח את העניים

תבונן בחדר ובצבעים השונים

לתרגילים נוספים בדמיון מודרך