על איך לקבוא מטרה. ליצור את החזון בעזרת תהליך בדימיון מודרך מאת: יפה כץ

התרווחו לכן, קחו 3 נשימות עמוקות, מלאות עד הבטן ונישפו לאט, ובכל נשיפה אתן משחררות את טרדות השבוע שחלף, ועיברו לנשימה רגילה ורגועה. הגוף רגוע ונינוח, רגליים נחות רפויות על הרצפה, הידיים מונחות בשלווה, הראש זקוף אבל רגוע וקל, שכמות משוחררות. כל הגוף שלו ורפוי.

דמיינו את עצמכן בשדה רחב ידיים, חלקת טבע פראית וטבעית, יש בשדה עצים רבים, עצי נוי ועצי פרי. נחל זורם בעליזות, צמחייה מגוונת ופריחה צבעונית.

וכשאתן מטיילות בנחת בשטח הנעים הזה אתן מגלגלותמחשבות בראשכן, לגיבוש מטרהשאתן רוצות להגשים בשנה

הזו.ובמהלך הטיולאתן מסננות ומנפות מחשבות ואפשרויות בהתאם לחשיבות המטרה בעינכן.וככל שאתן מנפותו משחררות, אתן מתחברות לפנימיות שלכן. וככל שאתן מנפות כך הגוף הופך יותר רפוי ורגוע, והנשימה שליווה .

עכשו נצב מולכן ההר, ואתן רואות שביל עליה מסומן, ואתן יודעות שההרהזה נמצא שם עבורכן, כי בראשו בפיסגה נמצאת התשובה לדילמה שלכן, ובידכן הכלים לגלות את התשובה, כי יש לכן את הידע והיכולת להיתמודד עם השינוי, אתן יכולות לקחת נשימה עמוקה עם העוצמה הפנימית והביטחון בעצמכן, שאתן יכולות להתחיל לטפס בשביל אל הפיסגה.

ואתן מתחילות לעלות בשביל אל הפסגה, וככל שאתןמתקדמות בשביל קורה דבר מופלא, המחשבות הופכות בהירות וברורות יותר, ואתן מתחברות יותר ויותר אל הגרעין הפנימי שלכן אל שורש הנשמה. ואתן מתקדמות ומתקדמות

במעלה השביל, והנה היגעתן לחצי הדרך, ואתן עוצרות ומבטות לאחור, וקדימה. שמחות על הדרך שעברתן כבר ומתחזקות בביטחון עצמי להמשך הדרך.

בשלב הזה אתן לוקחות עוד נשימה עמוקה של אויר צלול וטהור – ומרגישות את הראות מתמלאות באויר ונושפות את הלבטים הספקות והפחדים. והמטרה שלכן כבר ברורה כמעט לגמרי, כמו ככדור של אור זוהר שממתין לכן בראש ההר.

ואתן מתקדמות ומתקדמות בצעדים קלים , והגוף קל והנשימה זורמת, ואתן יודעות " אני הולכת לקראת שינוי" "אני בוחרת לשנות" ואתן חשות את זה בגוף כמו מנגינה עליזה, שזורמת בכל הגוף. הקשבנה למנגינת הנשמה שלכן, וזיכרו אותה.

דמיינו ראו איך הגוף מתמלא בצבע של תקווה ומימוש, הצבע והמנגינה של ההגשמה, והגוף עוד יותר קל ושמח עד לרמת התא.

ואתן מגיעות לראש ההר, לפסגה! ולוקחות נשימה עמוקה של אויר פסגות טהור, ונושפות בצעקה של אושר, כי היגעתן לשיא.

אתן מביטות סביבכן, ורואות שלט גדול ועליו רשומה המטרה, החזון שלכן, בדיוק כמו שחשבתן, כמו שתיכננתן, והשלט בצבע שבחרתן כצבע ההגשמה שלכן, ואתן מלאות בתחושת סיפוק. תחוו הרגשה זו, וזיכרו אותה ניצרו אותה במאגרי הזיכרון שלכן.

עכשו אתן רואות שני שבילים יורדים מהפיסגה,וליד כל שביל יש שלט: בעד ונגד.

כשאת צופה בשלט בעד- את רואה את עצמך יורדת בו להגשים את המטרה שבחרת, את רואה את השלבים והאתגרים שתעברי בדרך להגשמה. ואת רואה את עצמך עוברת את התהליך בהחלטייות ובהצלחה. וככל שאת מתקדמת את מתמלאת בהרגשת שמחה וביטחון , ואת רואה את עצמך בסוף בדרך, סוף השביל מנצחת! וחשה את הניצחון בכל הגוף.את התחושה הזו תחווי ושימרי במאגר הזיכרון שלך.

ועכשו הביטי אל השביל השני, שליד השלט –נגד- וראי את עצמך יורדת בו אל המטרה שבחרת, ומשום מה את מוותרת לעצמך, דוחה את האתגרים עוקפת שלבים, ולא עומדת במשימות. ואת מגיעה לסןף השביל, ואיזו תחושה ממלאת את גופך? תחושי אותה. אילו מחשבות חולפות בראשך? ומה המנגינה שמתנגנת בגופך? ומהו הצבע השולט?

את כל התחושות והמחשבות האלו ניצרי בזיכרון שלך.

קחי נשימה עמוקה, את עדיין עומדת בראש ההר, בפיסגה, והבחירה בידיך! באיזה שביל לרדת. קחי לך את הזמן לבחור, ורדי בשביל הנכון לך.

בשמחה ובשלימות, מתוך אמונה בעצמך שבחרת נכון עבורך. ובתחושת השלימות הזו את יורדת מההר וככל שאת ממשיכה לרדת את מיתחזקת באמונה בעצמך ביכולתךף כי יש לך את הכח לממש את השינוי!

ואת יורדת אל השדה הרחב וממש מרחפת בו בתחושת אושר וביטחון, והכל צלול ובהיר כמו מחשבותייך.

ובספירה מ-1 עד 5 תחזורנה לכאן ועכשיו.

  1. אתן נפרדות בשלווה מהשדה.
  2. אתן מרגישות ערות ובטוחות.
  3. אתן ערות לרעשי הסביבה ולעצמכן.
  4. נשימה רגועה והמחשבה בהירה.
  5. להתחיל להניע את הגוף, ולפקוח עינים בקצב אישי.

 

תרגילים נוספים בדמיון מודרך

נושאים קרובים: אימון אישי, אימון עסקי

nlp practitioner