כוחות הדמיון של האדם הם אחד מן הנושאים המרתקים ביותר בכל הקשור לנושא המסתורי של התודעה האנושית. יש כאלה שטוענים שבאמצעות כוחות הדמיון ניתן להשפיע על המציאות שלנו, ואף על המציאות של הסובבים אותנו, בדרכים הנחשבות מסתוריות רק בעיני מי שלא יודע כיצד הקסם עובד הלכה למעשה.

לימודי דמיון מודרך – להשאר עם רגליים על הקרקע

אך גם אם נשאר עם הרגליים על הקרקע ונתמקד בהיבטים ה"ארציים" יותר של הדמיון, נגלה כי מדובר על אחד מהסודות החשובים ביותר שעל האדם לגלות במהלך חייו. דמיון מודרך הוא כלי אשר מעניק לאנשים את ההזדמנות ליהנות מהתבונה הבלתי מוגבלת השוכנת במעמקי תודעתם.

מהם חלק מהדברים שלומדים במהלך לימודי דמיון מודרך?

  • שיטות להרפיה – הרפיה היא חלק בלתי נפרד מכל תהליך של שימוש יעיל בכוחות הדמיון. באמצעות הרפיית שרירי הגוף, ולאחר מכן הרפיית התודעה והעלמת מחשבות היום יום, האדם עוקף את היכולת הביקורתית של תודעתו ועל ידי כך הוא יכול לצאת להרפתקאות המוגבלות אך ורק על ידי היקף היצירתיות של דמיונו. הרפייה היא הבסיס לשימוש בדמיון, ובקורס לימודי דמיון מודרך לומדים מגוון רחב של שיטות ליצירת רגיעה והרפייה אצל המונחה.
  • שימוש מדויק בשפה – השפה היא הכלי שמשמש את המנחה במהלך טיפול בשיטת דמיון מודרך, לכן עליו להיות אמן השימוש בשפה, בצורה כזו שהוא יוכל להשרות על המונחה כל מצב אשר יניב לו תועלת, בין אם מדובר על מצב של רגיעה ובין אם מדובר על חיזוק הבטחון העצמי.
  • שימוש במטאפורות – מטאפורות הן דרך נהדרת לעקוף את המוח הביקורתי, אשר רגיל לחשוב במונחים מילוליים ומעשיים. על ידי שימוש במטאפורות, המונחה יכול להגיע לתובנות שבדרך אחרת ייתכן שהוא היה דוחה.

למי כדאי לבחור באפשרות של לימודי דמיון מודרך?

  • מורים ומחנכים – שימוש בדמיון מאפשר למורים לחזק את היכולות שכבר קיימות בתלמידים שלהם, כמו גם להעצים את הנקודות עליהם הם צריכים לעבוד. שלא לדבר על חיזוק היצירתיות והשלווה המהווים השפעה ישירה של שימוש בדמיון ובהרפייה. האם אתם יכולים לדמיין כיצד מערכת החינוך הייתה נראית אם כל המורים והמחנכים היו משתמשים בדמיון מודרך כחלק משגרת בית הספר?
  • הורים – באמצעות דמיון מודרך לילדים הורים יכולים לשנות את מערכת היחסים שלהם עם ילדיהם, לחזק אותה ולהעצים אותה בדרכים שהם מעולם לא היו מעלים על דעתם.
  • מאמנים אישיים – פעמים רבות אנשים מסיימים קורס אימון אישי, ואפילו מתחילים לקבל לקוחות לתהליכי אימון כאלה או אחרים, אך לאחר זמן מה הם נתקעים ולא מצליחים להתקדם בתחום האימון האישי. לימודי דמיון מודרך יכולים להעניק למאמנים אישיים אלה כלים מעשיים ייחודיים אשר יעזרו להם לפרוץ את הגבולות המקצועיים שלהם ולצאת לדרך חדשה.
  • מטפלים מאסכולות שונות – כל מטפל, החל מפסיכולוג קליני וכלה במסאג'יסט, יכול להעשיר את יכולותיו המקצועיות על ידי לימודי דמיון מודרך וכך הוא יוכל למעשה להעניק ללקוחותיו את הטיפול המסורתי לצד שימוש בדמיון להעצמת הטיפול.