דמיון מודרך למציאת עבודה, ע"פ מפת מפת העולם של המונחה תוך שימוש בביטויים שהמונח העלה.   * מאת   רוני ארז

אתה מוזמן להתרווח על הכסא.. לעצום עיניים.. לקחת כמה נשימות עמוקות פנימה.. להרגיש איך בכל נשימה אתה מכניס אויר.. אנרגיה.. ובכל נשיפה אתה משחרר החוצה מתחים.. טרדות.. ודאגות.
אתה מוזמן להרגיש את הכתפיים.. איך הן מרגישות האם יש הבדל ביניהם האם כתף ימין משוחררת יותר.. או שהתחושה בכתפיים שונה.. האם יש אי נוחות.. אם כן נשום במודעות אל הכתפיים ודמיין איך בכל נשימה שאתה מכניס פנימה אויר, המתח והאי נוחות בכתפיים משתחרר.. ובכל נשיפה החוצה אתה מרגיש את הנינוחות מחלחלת אל הגוף.. אתה משחרר אנחת רווחה וזה נפלא שאתה מאפשר לעצמך להיכנס לשקט.. לשלווה.. שים לב לצלילים שאתה שומע סביבך.. לקול אוושת המזגן.. לתיקתוק השעון .. כל הרגשתך משתנה עם כל נשימה שעוברת וזה נפלא..
עכשיו אני מזמינה אותך לדמיין את עצמך הולך בשביל סלול אשר בצידיו ישנן אבנים לבנות הבוהקות באור השמש האביבית.. אתה צועד להנאתך ורואה מרחוק צומת גדולה אשר בה שלטים המורים על שני כיוונים.. האחד לימין.. והשני לשמאל.. מרחוק זה מזכיר לך מקומות בהם ראית דלתות מוסתרות בוילונות אשר גורמות למבחין בהן להסיט את הוילונות ולראות מה יש מאחוריהן.. אתה מרגיש איך כל פסיעה הסקרנות הולכת וגוברת.. אתה ממשיך בהליכתך ומגיע לצומת.. אתה מרגיש אי ודאות לאן לפנות.. איזה בחירה עליך לעשות בשביל שתרגיש שזאת ההחלטה הנכונה לגביך.. החברים שמלווים אותך כבר הרבה שנים מופיעים לרגע בדמיונך.. ואתה מפנה אליהם את בקשתך.. האם הם יכולים להאיר במשהו שיכול לעזור לך בגיבוש ההחלטה הנכונה לגבי המשך דרכך המקצועית.. הקשב להם.. מה יש בפיהם.. אולי תוכל להיעזר בדברים שהם אומרים.. אתה נזכר בראיונות העבודה שהלכת אליהם בחודשים האחרונים.. ההצעות שקיבלת…. אתה ממש מרגיש כמו אותו אצן אשר רץ משוכות אשר יודע שעליו לעבור עוד משוכה.. ועוד אחת.. ולרגע אתה רואה מרחוק את המשוכות אשר ניצבות בדרך המפותלת שעליך לעבור.. ואתה מתמלא תקווה.. וזה מרגיש ממש טוב.. בדיוק כמו אצן שרואה את קו הסיום ושומע את מחיאות הכפיים.. אני מזמינה אותך לראות בדמיונך את מקום העבודה החדש שבו אתה מרגיש נפלא ללכת כל יום.. אשר מאפשר לך לגלות את היצירתיות.. המיצוי.. ההנאה אשר הם מנת חלקך.. ממש כמו אותו לימון סחוט אשר נסחט עד תום.. עד הטיפה האחרונה.. כך יכולותיך באות לידי מיצוי בעבודה החדשה.. המגוונת בחברים החדשים לעבודה.. חשוב על הרווחים.. על העניין שאתה מוצא.. כמה נהדר זה שאתה ממקסם את כל הפוטנציאל שבך.. אתה מרגיש כמו אותו עץ אשר צומח לגובה בסביבה הטבעית שלו ושבה הוא מרגיש רגוע.. שליו.. נעים לעצמו ולכל מי שנמצא סביבו .. ממש כמוך.. אני מזמינה אותך בדקות הקרובות להרגיש את כל התחושות.. לשמוע את כל הדברים שנאמרים.. הצלילים שאתה שומע.. הקשב לאותו קול פנימי אצלך אשר יודע בדיוק מה עליך לעשות.. נהדר
ועכשיו אתה מוזמן להחזיר את המודעות שלך אל הגוף בספירה של חמש
אחד – החושים מתחדדים
שתיים – אתה מניע את כפות הידיים
שלוש – הרגשתך נהדרת כמו אחרי שינה טובה
ארבע – פוקח את העיניים
חמש – אושר וסיפוק גדול מציפים אותך
אתה מוזמן לשים לב לתאורה שבחדר למה שאתה שומע ולחשוב מהו הדבר שהיה משמעותי ביותר עבורך.;

 

תהליך בדמיון מודרך מאת רוני ארז