המכללה מציעה מגוון מסלולים  ללימוד דמיון מודרך בצורה מעמיקה וחוויתית

בקורס דמיון מודרך:
לומדים שפת הדמיון המודרך –  מודל השפה של דר' מילטון אריקסון
איך בעזרת השפה  ניתן ליצור תקשורת עם הלא-מודע,  להעביר מסרים כך שיובילו את המונחה להרפיה, קבלת רעיונות, והטמעת רעיונות רצויים.

לומדים בצורה מסודרת את  השלביםהשונים שלתהליך  הדמיון המודרך:

השיחה המקדימה
הרפיה – בעזרת משפטי אמת והובלה
העמקה- בעזרת דמוי (מטאפורה)
עבודת השינוי (תיעול) – העברת מסרים ע"י דימוי
הכללה לעתיד
חזרה מהתהליך- ע"י שימוש בדימוי ומשפטי אמת והובלה

כמו כן לומדים איך להתאים ולבנות תהליך שיתאים לכל מונחה ע"פ הצרכים המיוחדים שלו

הקורסים עצמם:
אנו ממליצים במיוחד על קורסים שמשלבים דמיון מודרך ו-NLP
כיוון שהם נותנים תמונה כוללת וכלים משלימים
כמו הקורס להעצמה אישית והסמכה למנחים דמיון מודרך ו-N.L.P

מהו הקשר בין nlp ודמיון מודרך?
N.L.P מהווה אוסף של כלים וטכניקות שנדגמו ממטפלים, מאנשי עסקים, מיוצרים  שהגיעו לתוצאות יוצאות דופן
ודמיון מודרך אריקסוניאני הוא אחד מהכלים של ה-nlp

בקורס המשולב להעצמה אישית והסמכה למנחים בדמיון מודרך ו-NLP
אנו מרחיבים בלימוד טכניקות הדמיון המודרך מעבר לתכנים הרגילים של   NLP PRACTITIONER

דוגמא לתהליך בדמון מודרך שכתבה בוגרת הקורס יפה כץ
במהלך הקורס והעבירה אותו לקבוצת נשים אותה היא הדריכה:

העץ כמטאפורה לחיים.

3 נשימות עמוקות, ומעבר לנשימה רגילה, הגוף רגוע ואתן נכנסות ליער גדול, וככל שאתן נכנסות עמוק יותר אל היער הגוף שלכן הופך רגוע יותר, ועם כל נשימה של האויר הצלול השרירים הופכים רפויים יותר ויותר, אתן פוסעות בין העצים הירוקים בנחת, אתן נושמות בשלווה ובנחת והירוק המרגיע והמרפא מחלחל פנימה אל הגוף עם הנשימה ואתן חשות בטוב, וכשאתן מטיילות כך בין העצים אתן רואות שהיער מורכב ממגוון גדול של עצים, בגדליםשונים, סוגים שונים וצבעים שונים ואתן בחגיגת צבעים של הטבע. ההיתחדשות שבטבע משפיעה גם עליכן, על התחושה הפנימית,סוג של היתרוממות הרוח, ריגוש קל.

וכך כשאתן מטיילות ביער ומתחברות לטבע ולשלווה,אתן מגיעות אל קרחת יער עגולה ויפה, מעגל קסום ומפתה להיות בו, ואתן בביטחון נכנסות פנימה אל המעגל.

קחו נשימה עמוקה מהאנרגיה הקסומה של המקום ונישפו לאט לאט. ובמקום המיוחד הזה אתן מתיישבות בנחת , ודמיינו את עצמכן הופכות לעץ, תנו לתת המודע שלכןלבחור את העץ, שחררו מחשבות ותת המודע שלכן יצור לכן עץ משלכן, במיוחד עבורכן.

שימו לב , איזה עץ קיבלתן? איך הוא נראה? האם הוא גבוה או נמוך? נוף רחב או צר וגבוה?

נבלע בנוף או בולט ביער? עם פרחים או פירות? איזה גזע יש לעץ שלכן, ואלו שורשים? שימו לב למירב הפרטים. קחו את הזמן, ןתחוו "איך זה להיות עץ"

ועכשו שימו לב , מה המידע שהתת מודע מעביר לכן דרך העץ, מה התובנות שצפות להן.? ואיך אתן כעץ מול יתר עצי היער?

זהו שיקוף של עצמכן, אתן האמיתיות האוטנטיות. קבלו באהבה את המידע בפתיחות, כי התת מודע מעביר מידע אמיתי, ותנו לתחושות שבגוף להיות שם, תנו להן צבע שמתאים להן, ותנו לצבע להתפשט בכל הגוף, בחגיגה ש צבע, ואולי גם מנגינה של היתחדשות, של פריחה. וכך כשאתן ,העץ" עם החגיגה הפנימית, ניצרו בזיכרון את ההרגשה והמידע שקיבלתן. הישארו עוד קצת עם העץ שאתן ועם הצבע והמנגינה הפנימית.

קחו נשימה עמוקה נישפו לאט, ובנשיפה העץ מתפוגג לאיטו, ואתן שוב יושבות בקרחת היער הקסומה והגוף רגוע והנשימה שליווה ואתן מלאות בתחושת העץ שהייתן ובמידע שהעץ העביר לכן, עם הצבע והמנגינה, עם החגיגה הפנימית שלכן.

מה למדתן על עצמכן? האם אהבתם את המידע שקיבלתן? האם הייתן רוצות לשנות משהו? אולי להיות יותר דומיננטיות בחיים? או צנועות יותר? להעניק יותר חום ואהבה? או שיקול דעת.?כל דבר נכון לכן. עכשו ראו עצמכן שנה אחת בעתיד, במצב העכשווי, האם טוב לכן מול התמונה?

ועכשו ראו שנה אחת בעתיד אחרי השינוי שבחרתן לעשות. איך אתן מרגישות מול התמונה הזו? לאיזו תמונה אתןמתחברות?זיכרו את התמונה המועדפת, ושימרו אותה בזיכרון, והיא תמיד תצוף ברגע של ספק .עשו לכן סימן תיזכורת לתמונה המועדפת והרצויה! קבלו החלטה על השינוי שתעשו בנועם וביטחון, כי אתן יכולות! כי הכוח טמוןבכן, זיכרו זאת תמיד! התמונה השמורה בתת המודע שלכן תעזור לכן.

חישבו עכשו איך העץ שהייתן מתחבר לחיי היום יום שלכן? ואיך הוא בא לידי ביטוי? וזה יעזור לכן לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכן.

ועכשו אחרי שעשיתן עבודה נפלאה עם עצמכן, קחו עוד נשימה עמוקה, של החלטיות ונחישות, ותתחילו לצעוד החוצה מהיער, וככל שאתן מתקדמות החוצה, אתן בטוחות יותר, וכשאתן מתקדמות , אתן שלימות עם ההחלטות החדשות ישנות שלכן, אתן יודעות שזו תקופה של התחדשות וזה מחזק אתכן, והכל ברור במחשבה ובזיכרון, וככל שאתן יוצאות החוצה אתן ערניות וקלילות יותר, מלאות בתחושת היתחדשות ואומץ לדרך שבחרתן.

ואתן יוצאות מהיער רגועות וערות.

מוזמנים ללחוץ על הקישור לפרטים נוספים על  הקורס להעצמה אישית והסמכה למנחים דמיון מודרך ו-N.L.P