תהליך  הנחיה פרטני בדימיון מודרך

שנכתב ע"י סוניה הראל במהלך קורס מנחים לדמיון מודרך ו-NLP PRACTITIONER

אנחנו מתחילים עם הרפיה.

אז אני מזמינה אותך לשבת בנוח ולנשום כמה נשימות עמוקות ואם את רוצה את יכולה לסגור עיניים. תיקחי 3 נשימות עמוקות ואם כל נשימה את מכניסה אנרגיה חדשה ואם כל נשיפה החוצה את משחררת את כל המתח שהצטבר לך במשך היום.

תשחררי את גופך מהקודקוד דרך כל הגוף. הרפי את העיניים, את הגבות, הרפי את הלחיים, את האוזניים ואת האף, הרפי את הלשון, את הפה ואת צאוור ואת העורף. הרפי את הידיים, את האצבעות, ותרגישי את כל המתח משתחרר דרך האצבעות החוצה.

תיהני מההרגשה של כבדות של הידיים ורגליים. הרפי את השרירים של הגב ואת חוט השדרה, את הבטן. לאט לאט את שוקעת יותר ויותר ומרגישה יותר ויותר כבדה. הרפי את הירכיים, הברכיים, השוקיים ואת אצבעות הרגליים. תדמייני שכל המתח יוצא לך מאצבעות הרגליים עד שאת מרגישה חופשיה מכל מתח.

עכשיו אני מזמינה אותך לדמיין שאת מטיילת בחוץ בטבע הכל ירוק מסביב עם פריחה מדהימה, את מרגישה רוח נעימה מלטף את פנייך, ונהנת מריח של הפריחה, השמיים כחולים. ואת מרגישה קלילה וחופשיה מהטיול המדהים. פתאום את רואה רחוק לפניך חפץ כל שהו, את מסתקרנת מה זה יכול להיות ומתקרבת כדי להתבונן בחפץ. כאשר את מתקרבת את מזהה שזה שטיח ושאת מסתכלת על השטיח את מזהה שזה שטיח קסם.

אם שלווה ומלא בטחון את עולה על שטיח ומתיישבת עליו, אולי בישיבת מזרחית ואולי סתם כך. וכאשר את יושבת עליו השטיח מתחיל להתרומם לאט לאט באוויר לעתיד שלך.עד שהוא מגיע לחמש שנים מעכשיו. ושמה הוא עוצר בדיוק מעל הבית שלך. ושאת מסתכלת למטה את רואה תמונה שמאד מוצא חן בעינייך ומרגיש לך מאד טוב. הכל מה שאת רואה את מאד אוהבת ומוצא חן בעינייך. את רואה את הבניין שאת תגורי בעוד 5 שנים, ואת יכולה ליראות את עצמך בתוך הבניין, איך שאת מסתובבת בתוכו, מדברת וזזה כמו את אוהבת. אולי יש עוד אנשים בתוך הבית שאת אוהבת( ואם כן מי הם ומה הם עושים?) ואולי גם ילדים או חיות מחמד יש שם. את מסתכלת על כל פריט בתוך הבית, על הצבעים על הדברים שיש שם, אולי את גם מריחה ריחות נעימים ושומעת הקולות.

מה את עושה בדיוק ביום הנפלא הזה, מה את רואה שמוצא חן בעינייך? את גם מוזמנת להסתכל מסביב לבית, ומה את רואה שמה שעושה לך טוב ואת אוהבת? אולי את מריחה ריחות של צמחיה. שימי לב לקולות ולצבעים ולהרגשה הנפלא שיש לך שמה ביום הזה.

איזה דברים את עושה בדיוק שאת מאד נהנית מהם?

ועכשיו שאת מביטה עוד פעם למטה את יכולה ליראות את כל הבית וכל דבר שבתוכו מלמעלה כאילו אין גג, כך שהכל לפניך. את מי את רואה שמה ואיזה קולות את שומעת, איזה צבעים את רואה?

תיקחי לך את הזמן שלך ותיהני מהתמונות שאת רואה בעוד חמש שנים מעכשיו.

ולאט לאט השטיח מתחיל לנוע בחזרה אל ההווה הוא נוחת בעדינות בדיוק למקום מאיפה שאת עלית אליו, את מרגישה איך שהוא נוגע על הקרקע, את קמה אולי עם חיוך על פנייך, כי ראית דברים שאת אוהבת ליראות. את ממשיכה את הטיול שהתחלת לפני שעלית על השטיח וניהנת מהדברים היפים מסביבך.

ובזמן שלך אני מזמינה אותך לחזור לפה ולפתוח עיניים עם הרגשה נפלאה של רוגע ושמחה.

דמיון מודרך