איך להשתחרר מלחץ מאת בדר עתמנה מתוך תרגילים בדמיון מודרך

היום הוא יום__השעה _______, את נמצאת בטיפול, הינך שוכבת על המזרון, קול של מוסיקה נעימה נשמע בחדר הטיפול, את יכולה לשמוע קולות של מכוניות שעוברות בחוץ, או קול של אנשים שמדברים בחוץ, גם יכול להיות שאת תשמעי קולות שרק את שומעת אותן, עכשיו לאחר ששכבת על הספה, אני מזמינה אותך לקחת נשימה עמוקה, נשימה שמלווה בכוחות של רגיעה ושלווה, כל נשימה שאת מכניסה לתוכך היא מלווה ברגש של רגיעה וכל נשיפה את משחררת רגש שאת רוצה להתפטר ממנו.

זה יכול להיות רגש של היום או רגש של פעם, בכל נשימה עמוקה המלווה בצבע שאת אוהבת מכניסה לתוכך רגיעה עמוקה, וככל שאת מכניסה אוויר בצבע שאת אוהבת כך את תכנסי לרגיעה ושלווה יותר עמוקה.

את יכולה להרגיש את הגוף שלך המונח על המזרון שעל הספה וכל שאת יכולה להרגיש את גופך על המזרון כך תוכלי להיות יותר רגועה ושלווה.

אני מזמינה אותך לדמיין את עצמך יוצאת למסע, מסע שחכית לו מזמן, את יכולה לקחת אתך למסע תיק שבתוך התיק את יכולה לשים כל דבר שנחוץ לך למסע. זה יכול להיות מים או אוכל או ספר שאת אוהבת או משחק שאת מחבבת. זה יכול להיות כל דבר וככל שאת תבחרי בדבר שהוא אהוב עליך כך את תרגיש יותר בביטחון ורצון לצאת למסע.

עכשיו לאחר שהכנת את התיק שלך תוכלי לצאת למסע, מסע שלך, מסע שיוביל אותך לתחושות חדשות, והבנה ותבונה חדשה שלא ידעת על עצמך.

את יוצאת למסע ותיק שבחרת איתך, את מתחילה את ההליכה שלך אך תוך יער, יער שלא ביקרת בו קודם, מסביבך יש עצים, עצים גדולים וענקיים, קולות של ציפורים נשמעים באוויר, רוח קלה מלטפת את פניך ואת קל חלקי גופך, כך שכל לטוף של הרוח משרה בתוכך הרגשה של בטחון ורוגע.

את ממשיכה ללכת במסעך עד שאת מגיעה לאגם מים, אגם צלול בהיר שמוביל אותך לשביל קטן וצר, את ממשיכה ללכת בשביל וככל שאת צועדת צעד את מרגישה בביטחון, שלווה ורוגע.

בסוף השביל את רואה אדם מחכה לך, זה יכול להיות אדם שאת מכירה או לא מכירה, זה יכול להיות אדם זקן או צעיר, לא משנה מי הוא האדם כי את יודעת שהאדם הזה נמצא כאן בשבילך ולמענך.

את מתיישבת על אבן גדולה מול האדם, לאחר שהוא דורש בשלומך שניכם קמים וממשיכים את המסע, אך הפעם את יכולה להמשיך את המסע וכל פעם שאת מתקדמת קדימה את צריכה לתת לאדם המלווה אותך רגש שאת רוצה להתפטר ממנו, כך שככל שאת מתקדמת בצעדך את משחררת ממך רגש ונותנת אותו לאדם שאתך, וככל שאת משחררת יותר ויותר רגשות שמפריעים לך כך את תוכלי לחוש רגיעה, הרגיעה ממשיכה ומתפשטת ככל שאת משחררת רגש רע, שימי לב לנשימה שלך היא משתנה ככל שאת משחררת רגש את מרגישה בביטחון ורגיעה כך הנשימה שלך נהית יותר צלולה ומשוחררת.

עכשיו לאחר ששחררת מעליך את כל הרגשות השליליות שרצית להתפטר מהן זה הזמן לבדוק אם עדין יש עוד רגש או תחושה שתרצי להשתחרר ממנה, את יודעת שבכל פעם שאת רוצה להשתחרר המסע הזה הוא נמצא בשבילך והאדם הוא בא למענך.

זה הזמן להגיד תודה לאדם, את יכולה ללחוץ לו את היד, או לתת לו משהוא מהתיק שלך, מתנה או תודה על זה שהוא היה בשבילך ולמענך, וככל שאת תרגישי שאת משוחררת יותר כך תוכלי לתת לו מתנה שמביעה תודה, תודה גדולה בגודל הרגיעה והביטחון שממלא את כלך.

זה הזמן להיפרד מהאדם, מהמקום ולחזור , תתחילי לצעוד לכיוון החזרה כשאת בטוחה שאת תוכלי לחזור בכל עט או זמן למקום הנפלא הזה, לאט לאט ביכולת שלך תתחילי לחזור לכאן, אלי, לחדר הטיפול.

לתרגילים נוספים , לטקסטים נוספים, לתרגילי דמיון מודרך שעוסקים בשיחרור מחרדה, פחדים, מצבים רגשיים שונים , בכדי להתמלא במשאבים , בטחון, אנרגיה  לחיצו כאן:  דמיון מודרך תרגילים