התהליך בדמיון מודרך נכתב ע"י רוית סלומון:

את מוזמנת לקחת נשימה עמוקה , שימי לב לקצב הנשימות שלך , את מוזמנת לשים לב לצלילים השונים בחדר ,

את יושבת על הכסא בעיניים עצומות ואת שומעת את קולי , את לא צריכה להקשיב לכל מה שנאמר כאן , אם תרצי תוכלי כמובן לשים לב לרגיעה שמתפשטת בך.
עכשיו…הרגיעה מתעמקת, ואת מרגישה שהגוף שלך נעשה רגוע , תחושה של רפיון מתפשטת בכל הגוף… וזה אומר
שהתת מודע שלך יהיה קשוב לנעשה .
את יכולה להרשות לעצמך להרגיש או לחשוב על כל דבר , את נהנית מההרפיה ומהרוגע יותר ויותר…
כעת שאת רפויה , את מוזמנת לדמיין את עצמך על גבעה יפיפייה וירוקה הצופה לעמק קטן ושקט , המון פרחים פורחים , כך שהעמק שלפנייך נראה כאלו פרשו עליו שטיח של פרחים ,בצבעים מרהיבים ,בתוך העמק זורם נחל קטן … תוכלי לשמוע מרחוק את הזרימה החרישית של המים.
את יכולה לדמיין את עצמך מתחילה לרדת במורד השביל לכוון העמק , את יורדת וחשה את צעדייך פסיעה אחר פסיעה ועם כל צעד את יורדת עמוק יותר לתוך העמק ולתוך עצמך ..
רגועה יותר..שלווה יותר…עוד ועוד למטה…אל העמק.
כעת – את בתוך העמק הולכת לכוון האגם , את ניצבת בסמוך לגדה , מרגישה את הרוח החרישית מניעה את עלי העצים שמסביב , מבחינה שהמים צלולים כמו ראי ובתוך המים את יכולה לראות
השתקפות של השמים הכחולים ואת קרני השמש המרצדות והמנצנצות במים השקופים והצלולים.
את יכולה עכשיו לראות גם את ההשתקפות שלך בתוך המים ואת נהנית מכל היופי הזה , אור השמש עוטף אותך ומשרה בך תחושה של חמימות ,ואת יכולה להתחיל להיפתח אל האור הזה , ולאפשר לו להיכנס פנימה לתוכך ולהצטרף לאור הפנימי שלך .
כעת שאת מוארת מבפנים את מגלה אולי תובנה חדשה ורואה דברים באופן שונה ותחושה של אושר וחיוניות מציפה אותך .
את מאפשרת לאור להיכנס אל המקור הפנימי שלך אל הגוף שלך ולמלא אותו , וכך כשאת מביאה עמך את האור הפנימי ואת החוויה הזו .. את מתחילה לחזור … ובהדרגה את עוזבת את האגם .
כעת אספור עד 10- ואת חוזרת לכאן לחדר הזה , למצב של מודעות רגילה וערנות , פוקחת את עינייך , לוקחת נשימה עמוקה ומותחת את ידייך ורגלייך כדי לעורר את הגוף .