(המטאפורות המובאות כאן הן מתוך עולמה של המטופלת לשחרור ביטחון ושמחה,אך התהליך מתאים כמובן לכל אדם.)

 

הרפייה

את מוזמנת לעצום עיניים ולקחת נשימה עמוקה. את מרגישה את מגע הגב שלך עם משענת הכסא ומתחילה להרגיש נינוחה ומשוחררת. את שומעת את קולי ואת הצלילים השונים בחדר, ומוזמנת לקחת כמה נשימות עמוקות ע מ ו ק ו ת. בכל נשימה את מרגישה איך הכתפיים שלך עולות ויורדות, ואיך האוויר נכנס פנימה אל תוכך ומכניס רוגע ושלווה. עם כל נשיפה את מרגישה איך האוויר יוצא ועמו משתחרר לחץ ומתח. מעולה.

העמקת ההרפייה

קחי נשימה עומקה והרגישי איך כפות רגלייך הופכות כבדות, נינוחות ומשוחררות, השוקיים שלך הופכים כבדים נינוחים ורגועים, הברכיים נעשות כבדות ורפויות, הירכיים שלך הופכות להיות נינוחות משוחררות ורגועות וככל שאת נושמת ונושפת כך את נעשית רגועה נינוחה ומשוחררת יותר ויותר. אזור האגן וכל האיברים הפנימיים בו הופכים להיות משוחררים וכבדים, גם הבטן וכל האיברים הפנימיים בה הופכים להיות רפויים, נינוחים וכבדים, את מרגישה איך הגב התחתון נעשה רפוי וכבד עם כל נשימה ונשיפה. אזור החזה והגב העליון נעשים רפויים יותר משוחררים וכבדים , גם האיברים הפנימיים בהם הופכים להיות כבדים ומשוחררים יותר ויותר. גם איזור השכמות הופך לנינוח כבד ושלו, משוחרר מכל לחץ ומתח. הצוואר נעשה רגוע ומשוחרר ,רפוי ושלוו. איזור הפנים הופכים כבדים שלויים ונינוחים. הלחיים נעשות כבדות , גם העיניים הופכות לנינוחות ורפויות, שלוות ורגועות. המוח הופך להיות שלו רגוע ומשוחרר ועם כל נשיפה ונשימה את כולך הופכת לנינוחה כבדה ורגועה.

המשך העמקה

ועכשיו זה זמן טוב לקחת נשימה עמוקה ולדמיין קרן של אור שמגיעה אליך. והאור מתחיל לעטוף אותך ואור עוטף אותך כמו כדור ואת מרגישה עטופה ונינוחה בתוך כדור של אור. כדור שעוטף אותך מכל הכוונים ומגן עלייך. אותו כדור של אור שכשאת בתוכו מתחיל לעלות לאט לאט למעלה מרחפת איתו לכיוון השמיים כאשר את בתוכו שלווה ונינוחה. ואת יודעת שככל שכדור האור עולה גבוה יותר את הופכת לנינוחה לרגועה יותר ויותר. הכדור הגיע למעלה לשמיים בהירים צלולים ותכולים ואת שטה יחד איתו בשמיים השקטים רואה נוף מדהים מלמעלה. לפתע את רואה בעיני דמיונך יער גדול ומואר למטה, הוא מחכה לך ואת מרגישה צורך לרדת כלפי מטה לאותו יער מיוחד וקסום. את מרגישה איך כדור האור כשאת בתוכו יורד למטה לכיוון היער במקום בו ממוקמת קרחת יער קטנה. את יורדת לאט לאט לכיוון אותו יער קסום ורואה מסביבך את העצים הירוקים הגדולים המשדרים עבורך עוצמה וייחודיות. את ממשיכה לרדת לכיוון אותה קרחת יער ויודעת שהנה עוד מעט את כבר מגיעה למטה ונוגעת באדמה. והנה עבר הרגע ורגלייך נוגעות באדמה באותה קרחת יער קסומה ומופלאה.

תיעול

את מסתכלת מסביבך רואה את כל היופי מסביב את הפרחים המיוחדים והעצים העוצמתיים ואת יודעת ומרגישה בתוכך עד כמה המקום עוצמתי עבורך. את בטוחה שם בקרחת היער ורוצה להסתובב בין הצמחייה הצבעונית והעצים הנוצצים. את משילה מעלייך את כדור האור ורואה ציפור קטנה חופשייה וצבעונית עפה מסביבך, את מתחילה ללכת אחריה והיא מובילה אותך אל תוך היער הקסום אל בין העצים הפרחים הצבעוניים והנוצצים ואת מוקסמת מהמראות הנדירים והיפים, הציפור מגיעה אל כל מקום אליו תרצה להגיע, היא חופשייה וממשיכה לעוף בין העצים והפרחים ואת הולכת אחריה , יודעת שגם את חופשייה ומשוחררת, גם את יכולה להגיע לכל מקום אליו תרצי בדיוק כמו הציפור הצבעונית והקטנה. וכשאת ממשיכה לפסוע בשבילי היער את רואה בעיני דמיונך רק לרגע אחד גולם שנמצא על אחד העלים ביער. עינייך תרות אחר אותו גולם ואת מתמקדת בו – גולם לבן וקטנטן. ולפתע רק לרגע אחד את חשה בתזוזה קלה בגולם, מין רעד פנימי בו ואת מבחינה בתנועה המתרחשת מבפנים, את מבינה שהנה זה הזמן של הגולם לצאת לאוויר העולם ולהפוך לפרפר חופשי ומאושר. את מתבוננת היטב ומגלה פתח קטנטן בגולם.פתח שהולך וגדל, הולך וגדל. את מוזמנת לקחת נשימה עמוקה עם הידיעה שהנה הגולם עוד רגע אחד הופך לפרפר. את ממשיכה להתבונן בו ואת רואה כנף קטנה צבעונית להפליא ועוד כנף מציצות ומגיחות החוצה והכנפיים מדהימות ביופיין , הפרפר מגיח לאוויר העולם כולו זוהר וצבעוני חופשי ומאושר בדרכו החדשה. וזה הזמן לקחת נשימה כמה נשימות עמוקות בידיעה שגם את חופשייה ומשוחררת בדיוק כמו הגולם שהפך לפרפר, שיכול להגיע בקלות ובמהרה ממקום למקום, לאן שחפצה נפשו , כך גם את. כאשר הפרפר פורש כנפיים ועף את מביטה בו ויודעת כי הוא חש בטוח ביער הקסום ומשוטט בו בבטחה ,בקלות, בשמחה ובחופשיות.

הכללה לעתיד

ואת יודעת שכמו הגולם שיצא לאוויר העולם והפך חופשי צבעוני ומשוחרר,

 

כך גם את יכולה לחשוב מה זה אומרת לגבייך לאפשר לעצמך לפרוש את הכנפיים שלך.

להתחבר לקלילות שלך, לנוע בחופשיות מתוך שימחה.

כי שאת מאפשרת לפתיחות זו גם את חופשייה ומסוגלת להגיע לכל מקום שרק תרצי, הכוחות בידייך שלך ואת משוחררת וחופשייה לעשות כרצונך וכמו הציפור הקטנה שעפה לה בטבעיות, בקלות ובפשטות ביער הקסום , כך את משוחררת חופשייה ומסוגלת להגיע מכל מקום אליו תחפצי בקלות ובפשטות, פשוט להיות שם, פשוט לעשות את זה כי זה בטבע שלך באופן טבעי. קחי נשימה עמוקה, והרגישי רק לרגע אחד איך את לוקחת את השחרור, הביטחון והשמחה אלייך לחיים הפרטיים לימים הקרובים ולשבועות הקרובים. דמייני איך את נראית עם התובנות החדשות בחייך

ראי סיטואציות ספציפיות מהימים והשבועות הקרובים…

בהם יהיה לך יעיל לזכור את הקלילות של הפרפר, את החופשיות בא הוא נע

ולראות איך זה שאת מאפשרת לעצמך להיות חופשייה בהן

וכשאת רואה את עצמך בסיטואציה את מוזמנת לקחת נשימה עמוקה להנות לרגע מהתחושה ולהמשיך ולחשוב על עוד סיטואציות בזמן הקרוב …בחודש הקרוב…בחודשיים והקורבים…

והילך …פשוט לראות את עצמך פעולת מתוך התחושת האלו

 

וכשאת מרגישה שזה נעים את מוזמנת לקחת נשימה עמוקה

הוצאה מהתהליך

ועכשיו שאת רואה את עצמך ביער הקסום ויודעת כמה עוצמות יש בך וכמה יכולות, את עוטפת את עצמך בכדור של אור שמקיף אותך ומגן עלייך ואת מרגישה איך לאט לאט מהמקום בו את נמצאת את מתחילה לרחף כלפי מעלה עוזבת את היער הקסום ואת ממשיכה לרחף כלפי מעלה יודעת שלקחת מהיער הקסום כמה תובנות חשובות עבורך, וככל שאת עולה גבוה גבוה בתוך כדור האור את יודעת שאת לוקחת מהיער הקסום את הדברים המשמעותיים ביותר עבורך. עכשיו זה זמן טוב לקחת נשימה עמוקה , את גבוה בשמיים בהירים וצלולים ובספירה של 10 לאחור את חוזרת להווה לכאן ועכשיו, משילה מעלייך את כדור האור , מגיעה למודעות מלאה מרגישה רפויה .10 . 9 .8. את מתחילה לחזור למודעות מלאה מרגישה את השחרור והביטחון. 7. 6. 5. מרגישה שמחה וחופשיות כמו הציפור והפרפר. 4. 3. יודעת שאת עכשיו חזרת למודעות מלאה. 2. 1. מזיזה ידיים ורגליים ו… פותחת עיניים.

 

נכתב ע"י: גלית רוטשילד

מטפלת בשיטת EFT לטיפול רגשי. www.rotgalit.co.il