תהליך בדמין מודרך – לשחקן טניס

מאת אושרית דקלו

אתה יושב בחדר, עם ידיים שלובות, אתה שומע את הקול שלי, נושם, ועכשיו כשאתה מסתכל על נקודה מסוימת בחלון, אתה יכול להרגיש איך העיניים מתרכזות בנקודה המסוימת. אתה שומע אותי, ושומע את הקולות מבחוץ, וככל שאתה ממשיך להתרכז בנקודה, אתה יכול להרגיש איך העיניים כבדות יותר ויותר ורוצות להיעצם). עכשיו, כשהכתפיים שלך רפויות, והידיים רפויות, אתה יכול לנשום.

אתה רואה דלת, ופותח אותה באיטיות. לפניך מדרגות. אתה יורד מדרגה אחת, ועוד מדרגה, ולאט לאט יורד עוד מדרגה … (ממשיכים בירידה במדרגות לפי הנשימות).

אתה רואה לפניך חדר ריק, עם קירות לבנים, ואתה יודע שזה החדר שלך. שרק לך מותר להיכנס אליו. ואתה יודע שאתה, עם השם שלך שמגן עליך, נמצא בחדר שהוא רק שלך, עם כל ההגנה שלך.

ועכשיו, כשאתה מרגיש מוגן, בחדר שהוא רק שלך ורק אתה יכול להיכנס אליו, אני מזמינה אותך לתלות תמונה על אחד הקירות. תמונה של ניצחון במשחק טניס, בתחרות. תמונה של ניצחון. ואתה יכול לראות את הצבעים בתמונה שתלית על הקיר, ואתה עומד ומסתכל על התמונה, ואתה רואה את הניצחון שיש שם, ועם זה את הרוגע והשלווה שיש בתמונה.

אתה יכול לראות את עצמך בתוך התמונה, נהנה מהמשחק.

אתה יכול לקחת נשימה עמוקה.

עכשיו אני מזמינה אותך להגדיל את התמונה לגודל שנכון לך על הקיר, להסתכל עליה, ולדעת שאתה שם, בטוח במה שאתה עושה.

אתה יכול להסתכל על שאר הקירות בחדר, ולמלא אותו בתמונות שנעימות לך. בתמונות של חדר שאתה אוהב להיות בו. בדיוק ככה. בתמונות שלך משחק עם תינוקות, והתינוקות אוהבים אותך. זה החדר שלך, עם ההגנה שלך. ואתה יכול לראות איך בכל התמונות יש את הצבעים שאתה אוהב. ואתה יכול לצבוע את הקירות ואת החדר בצבעים שנעימים לך.

ועכשיו קח נשימה.

אני מזמינה אותך להסתכל על התמונות שבחדר, ולבחור תמונה אחת שהכי נכונה לך. תמונה שתהייה איתך בכל משחק טניס ובכל תחרות. תמונה שנותנת לך ביטחון. שמרגיעה אותך תמיד. אתה מסתכל על הצבעים בתמונה ויודע שזו התמונה שלך. ואתה יודע שאתה יכול לחזור מתי שתרצה לחדר הזה ולבחור משם איזה תמונה שתרצה בכל זמן.

ועכשיו אני מפזרת על התמונה שבחרת את אבקת הקסם, שתעשה בדיוק את מה שאתה רוצה.

אתה לוקח את התמונה איתך לכיוון המדרגות, ויודע שהחדר שלך, עם כל הצבעים והתמונות שישנם שם, מחכה לך ותחזור אליו מתי שתרצה.

אתה עומד ליד המדרגות, עם הפנים אל הדלת, ואתה יכול להרגיש איך התמונה שבחרת עוטפת אותך. מהראש, לכתפיים, ולכל הגוף, עד הרגליים, ואתה יכול לנשום נשימה עמוקה, ולהרגיש איך כל ההצלחה שבתמונה, וכל הצבעים שנכונים לך, עוטפים אותך, ונותנים לך כוח. אתה נושם את תמונה עם אבקת הקסם של הרוגע שלך יחד עם ההצלחה. אתה נושם את הצבעים שנותנים לך כוח ואנרגיה. אתה נושם את הצבעים שנותנים לך רוגע ביחד עם הניצחון.

אתה יודע שכשתהייה על המגרש, במשחק, אתה תחבוט בכדור (אצבעות יד אחד זזות שוב ושוב) בביטחון ובידיעה שאתה נשאר רגוע ועם זה מרוכז במשחק. אתה תחבוט בכדור ותמונת הרוגע והניצחון תהייה איתך.

ואתה עולה מדרגה אחת ועוד אחת, ובכל מדרגה אתה מרגיש איך הכוח של התמונה מתגבר ונהייה חלק ממך. ואתה יודע שכשתצא מהחדר הכוח שקיבלת בחדר ילווה אותך גם במשחק.

ואתה עולה עוד מדרגה, ומתקדם לעבר הדלת, ואתה מלא באנרגיה ובכוחות חדשים, וכמו שאתה עולה במדרגות, כך אתה יודע שעולה אצלך תחושת הרוגע יחד עם תחושת הנצחון. ואתה עולה עוד מדרגה, ומתי שנכון לך אני מזמינה אותך לפתוח את הדלת…

ועכשיו כשאתה כבר מחוץ לחדר או כמעט שיצאת, אתה יכול לראות את האור שבחוץ, ואתה יודע שחום השמש שאתה מרגיש, או הרוח, או כל תחושה אחרת, טובים לך, כי אתה עטוף בתמונה שלך, וברוגע, ובניצחון.

זה הזמן לקחת איתך מהלא מודע את מה שנכון לך, ולחזור אל החזר מלא בכוחות ובארגיה.

אני מזמינה אתך לקחת נשימה עמוקה, להרגיש את הכסא שאתה יושב עליו, ולפתוח את העיניים ברגע שנכון

 לתרגילים נוספים בדמיון מודרך