גלוי וידוע כיום שיש קשר ישיר בין הגוף לנפש.

הגוף הוא אמצעי ביטוי של מצבנו השכלי ורגשי – הנפש ושל מצבנו הרוחני – הנשמה.

ששפע בעיות פיזיולוגיות בגוף הן כתוצאה מבעיות רגשיות.

גלוי וידוע שאמונותיו של האדם מתבטאות בגוף ובהתנהגותו. אנו אלה שיוצרים את המציאות שלנו דרך האמונות שלנו.

ליקויי למידה, הפרעות קשב וריכוז ( עם או בלי היפראקטיביות) שמתבטאות בחוסר ריכוז, כעס, תסכול, מתח, בלבול ובעקבותיהם, פחד נטישה והרגשת חוסר המסוגלות להצליח, מנתבים את מסלולו של הילד להרגשת – לא יוצלח, שונה מהאחרים, לא מסוגל וכדומה.

מחשבות ורגשות שליליים אלה מובעים ע"י התנהגות לא שגרתית ואלו מצרפים "מעכבים נוספים" להתפתחותו האקדמית והחברתית של הילד.

בנוסף,כידוע, ילדים אלו הם בעלי רגישות גבוהה מאוד. תגובות רצוניות ולא רצוניות של ההורים, החברים והסביבה הקרובה ובנוסף, ה"אישור המדיקלי" שהם חייבים לקחת תרופות, מעבירים לילד את ה"אשרור" – אני שונה – אני טיפש – אני לא מסוגל וכדומה.

להלן: דימוי עצמי נמוך / חוסר ביטחון.

הפרעת קשב וריכוז הינה הפרעה נוירו-פסיכולוגית (Neuro Psychological).

ועל כן, על מנת להעלות את רמת הביטחון שלהם ובכדי שיגלו, יבינו ויטמיעו את הפוטנציאל האמיתי הטמון בהם, את היכולות האמיתיים שלהם, ע"י הנחייה בשיטת ה NLP הילד מונחה לשינוי האמונות המגבילות הטמונות בו, בין במודע או בלא מודע.

שיטת ה NLP ( Neuro-Linguistic Programming) מטמיעה אמונות חדשות בתת מודע ובכך הילד מאמץ אמונות חדשות לגבי זהותו ויכולותיו. הילד מגלה את כישוריו ויכולותיו הייחודיים. בנוסף, בתהליך הנחייה בדמיון מודרך התת מודע לומד לרפא את הגוף.

עפ"י מחקרים שנעשו בארה"ב, כמחצית מהילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז סובלים מבעיות קריאה, כתיבה, הבנה ובחשבון. ולפיכך הרמה האקדמית שלהם ירודה.

ע"י אסטרטגיות למידה שונות ( ע"י משחק, חידונים, אינטראקציה חברותית ועוד) ובשילוב טכניקות ה-NLP ודמיון מודרך, רמת הביטחון הקוגניטיבית של הילד עולה, הילד "מעכל" שהוא מסוגל, האני המאמין שלו מתחיל להשתנות וזה מוביל אותו למוכנות להתמקד, ללמוד ו"להיות כמו כולם".

לסיכום – נא לזכור ש הגוף שלנו הוא מדהים. הוא שואף לאיזון ויכול לרפא את עצמו.

נכתב ע"י נורית בן נעים, מנחה דמיון מודרך ו-NLP
לפרטים נוספים נורית:  NlpNurit@gmail.com

———————————-
מילות מפתח: טיפול בלקויות למידה , ADD טיפול , ADHD , NLP .

נשמח לכל משוב מוזמנים לכתוב אלינו, כל בקשה הערה