אייל בארי (MA)
ייעוץ ותמיכה רגשית

הרציונל שמאחורי עבודתי כיועץ וכתומך רגשית
נולדתי במושב בית-זית ב- 1962. נשוי לדתיה ואב לארבעה בנים ושתי בנות.
תעודת הוראה בכיתות א-יב – מכון למורים – ירושלים
תואר ראשון בייעוץ חינוכי – מכללת בית וגן.
תואר שני מחקרי בחינוך ויעוץ – טורו-קולג' – ירושלים.
תואר שני מחקרי נוסף בחוג למורשת ישראל באוניברסיטת אריאל.
התמחות בעבודה עם נוער בניתוק וסיכון (מרכז אשלים – ג'וינט).
עבודה בדמיון מודרך ו-NLP (מכללת כגן).
הנחיית הורים פרטנית וקבוצתית בהתאם ל"שיטת אדלר" (מכללת אפרתה – ירושלים).
התמחות רבת שנים בעבודה עם תסמונות OCD בהתאם לגישה ההתנהגותית של CBT ושיטת Somtik experience.
מלבד עבודתי כיועץ פרטני, אני מעביר הרצאות וסדנאות לתלמידים בבתי ספר ולעובדי הוראה ורווחה בנושאים הקשורים בהתפתחות הזהות בגיל ההתבגרות, לבטים בהגדרת הזהות הדתית, גיבוש הזהות המינית, דילמות הקשורות בנטייה המינית ואודות התהליכים פסיכו-זהותיים העוברים על חוזרים בתשובה וחוזרים בשאלה. בסדנאות אלה משולבות צפייה משותפת בקטעי סרטים או הקשבה לשירים הקרובים אל עולמו הפסיכו-סוציאלי של הנועץ במגמה לראות איפה הם נפגשים עם סיפורו האישי. טכניקה זו נתמכת בידע שרכשתי מלימודי בבית ספר לקולנוע "מעלה" ובהשתלמויות בחלמי"ש (חינוך לחיים במשפחה) במשרד החינוך.
בעבודתי כיועץ אני עובד על פי עקרון הגישה הפסיכו-סוציאלית הרב תחומית או כפי שהיא גם נקראת גישת ארבעת גלגלי מסע החיים: המשפחתי, החברתי, הלימודי-מקצועי והאישי בשילוב טכניקות טיפוליות הנובעות מתוך הגישה הנרטיבית. גישה הפונה אל סיפור חייו של הנועץ. בהתנהלות המשותפת הנועץ ואני הופכים להיות חברים למסע בו שנינו לומדים יחד להיות קשובים אל הניואנסים הנרטיבים השזורים בסיפור האישי ומנסים יחד ליצור מעט סדר בתוך הסיפור בנסיון להבנות אותו מחדש ולבנות גשר מהסיפור המצוי אל עבר הסיפור החדש – הרצוי.
גישה זו יוצאת מתוך הנחה כי הנועץ הוא היועץ הטוב ביותר של עצמו והוא נזקק למפגשים עם היועץ בעיקר ככתובת בה יוכל להשמיע באופן חופשי ובלתי שיפוטי את סיפור חייו תוך נסיון לזהות באילו מארבעת הגלגלים חסר אויר וארעו
אייל בארי (MA)
ייעוץ ותמיכה רגשית
שאול המלך 1 בית אל 90628
02-9974019 ; 0544546838
adbebar@gmail.com

"פנצ'רים" המקשים על התקדמותו. המגמה היא להבנות את הסיפור האישי בדגש על העצמתו של הנועץ. לחבר אותו עם מוקדי החוזק הקיימים בתוכו ולאפשר לו להמשיך ולנוע קדימה במסע החיים בכוחות חדשים כשהוא ממוקד יותר במטרות, באמצעים ובכוחות העומדים לרשותו בכדי להשיגן.
בעבודתי אני נעזר בטכניקות השלכתיות השאובות מתוך הדמיון המודרך וה-NLP, היוצאות מתוך הנחה כי המפה היא לא השטח וכוללות הרפייה, נשימות, תנועה על ציר הדמיון בין עבר, הווה ועתיד, שליחת מכתבי ציפייה אל העתיד תוך בחינת מכלול האירועים העוברים על הנועץ, בחינת הפירושים שהנועץ יוצק אל תוך האירועים, בחינת הרגשות העולים בעקבות הפירוש ובחינת התגובות המצויות והתגובות הרצויות ברמה המודעת והבלתי מודעת כאחד.
כל מטופל חושף במהלך הטיפול את הילד הקטן שבתוכו, את אותו ילד שנשאר תקוע בפחדים ובטראומות – וכאן גם נכנסת שיטת ה-SE שמטרתה לזהות את מיקום החרדה באברי הגוף ונסיון להשתחרר באמצעות נשימות וטכניקות הרפייה עדינות, מטראומה זו.
אשמח לעמוד לשירותכם,
אייל בארי