שם המטופל: גיא .מ

מטרת הטיפול: לנסות להוציא את גיא מתוך 'מערבולת' של חוסר שליטה ויציבות בחיי היום יום שלו שמנהלים אותו ללא רצונו. הוא מדווח על רצונות פנימיים נעולים שמיום ליום נקברים בתוכו ולא מוצאים מפלט לביטוי ומצב זה מייסר אותו בידיעה ברורה שהוא העכשווי זה לא גיא האמיתי הפנימי שלו, לא ככה הוא באמת ורוצה להיות ולהרגיש.

 

הנחייה בטיפול ביצוע ע"י המונחה
גיא, בחר מצב בעתיד בו אתה רוצה להיות במצב מנטלי מעולה, מצב שרק לחשוב עליו ישר עולה לך חיוך… אני בוחר במצב בעתיד להיות בשלום-בית עם אשתי. שהזוגיות שלנו תשתפר ונאהב אחד את השני. אני רוצה להרגיש שהיא מבינה אותי ואני אותה, שאני מסכים איתה והיא איתי, שאנחנו משלימים אחד את השני ולא מתנצחים כל יום על כל נושא שעולה. אני רוצה להרגיש שאני והיא זה שלם אחד שמורכב משני חלקים ולא שכל אחד הוא שלם עם עצמו…
בחר 3 רגשות מובילים שיבטאו את אותו מצב שאתה מייחל לו אהבה – אמיתית ללא תנאים, לאהוב את השוני ולהכיל אותו להיות זוג..

שמחה – שיהיו לנו יותר רגעים שמחים מאשר רגעים של מתח וכעס

רוגע – שלא משפיעים עליי מצבים שליליים כגון דוחק בפרנסה, שמישהו העליב או פגע בי או באמון שלי וכו' – נשאר יציב בשלווה הפנימית שלי

היזכר בזמנים מיוחדים בהם

הרגשת את הרגשות שבחרת ותן להם מקום עכשיו בתוכך, הזמן אותם שוב מתוך בחירה ורצון להיזכר בהם ובמה שהם היוו עבורך

אהבה – במערכת היחסים האחרונה לפני אשתי אהבתי את חברה שלי לשעבר או שמאוד אהבתי את עצמי דרכה. בכל אופן חוויתי סוג של אהבה שמסמלת השלמה בין שני אנשים שבמפגשים בינהם הם יוצרים מציאות שטוב להיות בה.

שמחה – אני זוכר שהייתי רווק והייתי מבלה הרבה עם החברים שלי והיינו ביחד חבורה מאוד מגובשת ומשלימה – היו לנו זמנים ורגעים שמאוד שמחתי בם והרגשתי שמחה וכיף להיות איתם באותה התקופה.

רוגע – רוגע אצלי מתבטא בביסוס חומרי וכלכלי לכן התקופה שבה הייתי רגוע הם התקופות שהייתי 'מסודר' מבחינה כספית. לא דואג ולא לחוץ, משוחרר ונתון לקלות במחשבה, דיבור ומעשה – כסף אצלי מקנה לי את ההרגשה הזאת.

דמיין מעגל שאתה עומד עליו, תן לו צבע שאתה רוצה ותאר לי איזה צליל אתה היית רוצה שילווה את המעגל הזה הצבע שלי שאני מאוד אוהב זה טורקיז וצליל שאני מאוד אוהב זה גיטרה חשמלית בסגנון פינק פלויד, לד זפלין וכו'. אני מדמיין שאני עומד על מעגל דינמי ותזזיתי בגווניו של הטורקיז ואני עם הגיטרה על הכתף שלי מנגן בחשמלית מנגינות של עוצמה ורגש שיוצאים מהגיטרה ע"י הניגון בה כאילו היא מדברת במקומי ומבטאת מה שמתחולל בקרבי.
גיא, עכשיו עצום בבקשה את עינך ודמיין שהצבע והצליל יוצרים תחושה שממלאת אותך ומעצימה אותך לכדי סיפוק פנימי אדיר
עיגון המצב ע"י אמירת 'יש'
קח בבקשה צעד אחורה אל מחוץ למעגל כאשר אתה משאיר במעגל את אותה התחושה המעצימה
קח נשימה עמוקה לאט לאט והוצא את האוויר באיטיות. . .
(שבירת מצב) היכנס בבקשה שוב למעגל שלפניך אך הפעם אני מבקש ממך שתרשה לצבע הטורקיז ולצילי הגיטרה למלא את גופך ולאפשר להם לזרום בכל נימי נשמתך כל שתרגיש את הצבע והצליל בכל הגוף זורמים להם הלוך ושוב. . .
עכשיו תרשה בבקשה לדמיון שלך לדמיין את המצב שבו אתה רוצה להיות בשלום-בית עם אשתך כאשר אתה מלא באותה תחושה שבה אתה נמצא כרגע שבה הצבע שאתה אוהב והצליל שאתה אוהב זורמים בכך  
איך זה מרגיש כשאתה מלא בתחושה הזו? זה חלום שהתגשם, אני במקום אחר כאילו לא שולטת בו המציאות העכשווית, זה עונג שקשה לי לבטא אותו במילים אבל הוא בהחלט מתאים לרגשות של שמחה, אהבה ורוגע שאני כל כך מתגעגע אליהם.
עיגון המצב ע"י אמירת 'יש'
קח בבקשה צעד אל מחוץ למעגל לעבר העתיד, הסתובב אחורה והבט בבקשה אל המעגל וראה כמה טוב ופשוט זה היה לחזור הבייתה אל עצמך…  🙂