שחרור מלחץ, העצמה לילדים ובטחון עצמי לילדים
– תהליך בדמיון מודרך מאת בוגרת מכללת קגן – אנה באס גריידי

בואו נתיישב בכיסאות, אני אשים לכם מוזיקה מרגיעה, עוד מעט נעצום את העיניים, תקשיבו לקול שלי, לצלילים של המוזיקה ונעבור תהליך ביחד של רוגע ומחשבות טובות.
אז בואו תעצמו עיניים
בדקות הקרובות נעבור חוויה מיוחדת שתעניק לכם תחושות טובות, מחשבות חיוביות והרבה אנרגיה בגוף.
תקשיבו לקול שלי, לצלילים שהמוזיקה משמיעה ודמיינו שאתם נכנסים לארמון ענקי בלי גג,
שכולו מלא בתמונות יפות, עם גינה ענקית שבתוכה צומחים מלא פרחים צבעוניים, השמש מחממת אתכם מלמעלה וציפורים מצייצות ויושבות על העצים בגינה.
תדמיינו שביל זהב שמוביל פנימה לתוך הארמון, וכשאתם מתקדמים וצועדים על השביל, הרוח מלטפת את שיערכם ואתם מתחילים להרגיש יותר ויותר רגועים. קחו נשימה עמוקה והמשיכו ללכת לאורך השביל, התבוננו בציפורים, בעצים, בפרחים היפים שמקשטים את כל הארמון.
המשיכו להתקדם פנימה בדמיון, ושימו לב לנשימה שלכם, איך האוויר נכנס ויוצא מהאף או מהפה. דמיינו שבכל נשימה פנימה, נכנסים אליכם כוחות ואתם הופכים לחזקים יותר, וכל נשימה החוצה מוציאה את הפחדים , מוציאה את החששות מכם. אתם מרגישים רגועים יותר ויותר.
ועכשיו, כשאתם רגועים וצועדים על שביל הזהב, העיניים שלכם שמות לב שבסוף השביל יש תיבת אוצר ענקית, אתם מתקרבים אליה יותר ויותר. מריחים את ריח הפרחים המשגע ליד תיבת האוצר.
בתיבת האוצר הזו אפשר לאחסן את כל הרגעים השמחים שאתם מרגישים. תזכרו בכל רגע טוב ושמח, בכל הצלחה, כשהצלחתם במבחן, כשאמא ואבא היו גאים בכם, כששיחקתם עם הילדים בכיתה במשחק האהוב עליכם, כשנסעתם לטייל וצחקתם, היזכרו בכל רגע טוב.
פתחו את תיבת האוצר והכניסו את כל הרגעים הטובים לתוך התיבה. התיבה הזו היא שלכם. אתם שומרים אותה תמיד אתכם ואף אחד לא יכול לקחת מכם אותה. אתם מגנים עליה כל הזמן. היא כל הזמן זמינה לכם כשתרצו להיזכר בה, כשתרצו להיזכר בכל הרגעים הטובים והשמחים שחשובים לכם.
אתם יורדים משביל הזהב וששמים לב שליד הארמון מגיעה רכבת מהירה שנוסעת רחוק רחוק.
אתם שמים את כל הפחדים שלכם על הרכבת, את כל החששות, את כל המחשבות השליליות, כל מה שלא נעים לכם. כל מה שמפריע לכם ועושה הרגשה לא נעימה. אתם אוספים הכל לתוך שק ומעמיסים על הרכבת. הרכבת מתחילה לנסוע עם כל השקים שהעמסתם עליה ונוסעת מהר ומרחיקה רחוק את כל המחשבות השליליות.
אתם נשארים רק עם תיבת האוצר עם כל החוויות השמחות וחיוביות והתיבה הולכת אתכם לכל מקום.
מעכשיו אם תצוץ מחשבה פחות שמחה בראשכם, אתם תשימו אותה על אותה רכבת
ואח"כ תפתחו את תיבת האוצר ותזכרו בדברים הטובים שיש לכם בתיבת האוצר שהיא רק שלכם.
עכשיו כשאתם מלאי אנרגיה עם מחשבות טובות, אתם מוזמנים לאט לאט לנער את הידיים ולחזור לאט לאט לעולם שמסביב , לפתוח את העיניים ולזכור את מה הרגשתם בתהליך ולהתמלא בכוחות והרגשה טובה.

העצמה לילדים, שחרור מלחץ  ובטחון עצמי לילדים
–  תהליך בדמיון מודרך מאת בוגרת מכללת קגן –  אנה באס גריידי

 

 

מילים וביטויים קשורים : העצמת ילדים, לחץ ילדים , פחד ילדים , בטחון עצמי ילדים , דמיון  מודרך , מדיטציה.