מוסיקה חרישית ברקע

אפשרי לעצמך לשבת בנוחות ולהתרווח בכסא.

כל חלק בגופך מוצא את התנוחה המתאימה והנוחה לו.

התבונני בעיניים עצומות בכל חלקי גופך. החל מהראש, העורף, חגורת הכתפיים והידיים. הם רפויים ונינוחים.

המשיכי אל בית החזה, הבטן, האגן והרגליים. גם הם רפויים ונינוחים ללא מתח, את נושמת בנינוחות ובקצב המתאימים לך. וככל שהנשימה עמוקה וקצבית, את מרגישה שאת נינוחה ורגועה יותר ויותר. ובמצב זה של רוגע ושלווה, דמייני את עצמך כשאת לבושה במיטב הבגדים, מסורקת ומאופרת נמצאת באירוע שחיכית לו זמן רב. את נראית נפלא. הצלחת להשיל קילוגרמים רבים ממשקלך.

בקבלת הפנים מלצרים עם מגשים עמוסים מציעים לך את מיטב המתאבנים. הריח הטוב מתפשט בחלל. אך את לא מתפתה. את יודעת שמחכה לך ארוחה טובה בהמשך. חבל להתמלא לפני הארוחה העיקרית. את מצטרפת לחברותיך שמחמיאות לך על השינוי החיצוני שעברת. את מתמלאת גאווה ושמחה על השליטה העצמית שלך מול האוכל.

את נכנסת לאולם האירועים ומתיישבת עם חברותיך. על השולחן מונחים מיטב הסלטים והממרחים, לחמים מיוחדים ושתייה מתוקה. את בוחרת בדברים המיוחדים שמזמן לא אכלת. את שמה בצלחתך מעט מהדברים שבחרת. כך גם את בוחרת את מנת הפתיחה שהוגשה לך. כזו שלא אכלת מזמן ושאת יודעת שלבד לא תכיני. את אוכלת לאט, לועסת היטב ומתענגת על הטעם. את חושבת על גופך, על בריאותך, על הישגיך עד כה. הרגשת סיפוק ממלאת אותך כשאת שולטת באוכל.

המנה העיקרית מוגשת. את לא רוצה להתמלא עד אפס מקום. את רוצה להרגיש נינוחה כדי שתוכלי לרקוד עם חברותיך בקלילות.

את בוחרת את המנה המועדפת עליך. את יודעת שאת לא חייבת לסיים אותה עד הסוף. את לא רוצה להכביד על הבטן. את אוכלת אותה לאט לאט ובהנאה רבה.

את מפסיקה לאכול כשאת מרגישה שאת לא רעבה.

גם חברותיך סיימו לאכול ואת מצטרפת אליהן לרחבת הריקודים. את מתנועעת לקצב המוסיקה הנפלאה, את קלילה ונמרצת. את מלאת גאווה על השליטה שלך באוכל, על הבחירות הנבונות שעשית.

הקינוחים מוגשים. ריח של קפה מהביל ממלא את המקום. את שותה את הקפה ומענגת על שתי כפיות מהקינוח. את לא מסיימת אותו. רק טועמת. את כבר מכירה את הטעם. את חזקה מול האוכל. אין לך תחושת מלאות וכבדות שמתלווה לאכילה גדולה מופרזת. את מרגישה שאכלת בדיוק כפי צורכך ואת קלילה ומאושרת. את יודעת שהיכולת הזו לעצור ולהפסיק לאכול מתי שתרצי, קיימת בך ותלווה אותך בכל מקום ובכל זמן.

את מוזמנת לחזור אל החדר ואל הכסא עליו את יושבת. נשמי בקלילות. הניעי קלות את כפות הידיים והרגליים. הניעי קלות את ראשך שמאלה וימינה, ובנקודה זו אני מזמינה אותך לחזור לכאן ועכשיו.

אחת… שתיים… שלוש.

נכתב על ידי רות שפיר

לימודי nlp