איך חוקרי ה-NLP מצאו את סודותיו של וולט דיסני
ואיך תוכל אתה להשתמש באסטרטגיה שלו למטרותיך?

"Somehow I can't believe there are any heights that can't be scaled by a man who knows the secret of making dreams come true. This special secret, it seems to me, can be summarized in four C's. They are Curiosity, Confidence, Courage, and Constancy and the greatest of these is Confidence. When you believe a thing, believe it all the way, implicitly and unquestionably."

וולט דיסני האמין שהסוד להגשמת חלומות מורכב מסקרנות, בטחון, אומץ ועקביות.

וולט דיסני (1901-1966) היה אנימטור, הפיק סרטי אנימציה, יצר את פארק השעשועים המפורסם דיסנילנד וייסד את אולפני חברת וולט דיסני. דיסני היה מועמד 59 פעמים לפרס האוסקר וזכה ב-22 פרסים, ארבעה מהם בשנה אחת.

בדרכו להצלחה דיסני פשט את הרגל, איבד את הזכויות על המותג הכי מצליח שלו באותו הזמן, אוסוולד הארנב ואיבד את צוות האנימציה שלו. רק אחרי 78 שנים זכתה חברת וולט דיסני בשנית במותג אוסוולד הארנב, לאחר שרכשה אותו מאולפני NBC. לאחר שאיבד את הזכויות לדמותו של אוסוולד, נאלץ דיסני לפתח דמות חדשה. דיסני ביסס את הדמות על עכבר ששוטט בסטודיו שלו בקנזס סיטי…

על הרעיון של פארק השעשועים הוא עבד במשך 5 שנים. כאשר תיאר את הפארק להרברט ריימן על מנת שריימן יצייר את הפארק במטרה להציג את הציורים ל"בנק אוף אמריקה" לצורך השגת מימון להקמתו, אמר לו דיסני:

"אני רוצה שזה לא יראה כמו שום דבר אחר בעולם, ואני רוצה שתקיף את זה רכבת".

גאונותו של דיסני היא בשילוב הלא שיגרתי של יכולותיו היצירתיות החדשניות עם היותו איש עסקים מצליח. הקמת אימפריה בתחום הבידור שממשיכה להתקיים ולהצליח עשרות שנים אחרי מותו. יכולתו להפוך חלום, חזון למציאות.

סוד ההצלחה של דיסני על-פי ה-NLP

ה-NLP בתחילת דרכו התבונן באנשים שהצליחו בצורה יוצאת דופן, מתוך סקרנות ללמוד איך עושים את זה, מה הסוד.
ריצ'ארד בנדלר וג'ון גרינדר, מייסדי ה-NLP, גילו שיש תבנית לסוד, לקסם. את התבנית הם זיהו על ידי ניתוח התנהגויות ותהליכי חשיבה. ניתוח זה נקרא מודלינג (Modeling). רוברט דילטס, אחד ממפתחי ה-NLP, עשה מודלינג על וולט דיסני.

אחד מעמיתיו של דיסני אמר עליו: "… ישנם למעשה 3 וולט שונים: החולם, המציאותי והמקלקל. אף פעם לא ידעת מי מהם יופיע לפגישה."

3 דמויות (או חלקים) בתוכנו שהכרחיות בתהליך של הפיכת רעיונות למציאות: החולם, המציאותי והמקלקל (המבקר).
הסוד של וולט דיסני היה ביכולתו להפריד בין הדמויות. הפרדה שאיפשרה לתת לכל דמות מקום, קול, כבוד ובכך אפשרות לתרום להגשמת החלום המשותף.

החולם (The Dreamer)

עמית של דיסני סיפר על איך הוא נראה בזמן שהיה בדמות החולם "כאשר וולט היה שקוע במחשבה, הוא נהג להוריד גבה אחת, צמצם את עיניו, הניח ללסת התחתונה שלו ליפול והביט ללא תנועה בנקודה מסויימת בחלל. לעתים היה נשאר כך במשך רגעים ארוכים… ולא היתה מילה שיכלה לשבור את הקסם…"

זו היתה דרכו להכנס לדמות החולם. התנהגות היפנוטית שבה כל כולו בתוך החולם/החלום – במקום שבו הכל אפשרי והתוצר הוא תמונה ברורה ומפורטת של המטרה המוגשמת.

המציאותי (The Realist)

דילטס במאמרו על וולט דיסני אומר שלדיסני כנראה היתה יכולת מיוחדת להכנס לנעליו של האחר (עמדה שניה). "קולו של מיקי תמיד נעשה ע"י וולט והוא הרגיש את המשפטים ואת הסיטואציה כל כך בשלמות מה שגרם לו גם לשחק את הג'סטות ואפילו את תנוחות גופו בזמן שאמר את הדיאלוג."

זהו תיאור לאחת הדרכים שבה דיסני השתמש כשהוא בדמות "המציאותי". כשהוא בנעליו של האחר, ובמקרה הזה של מיקי מאוס, הוא קיבל תשובות ברורות על איך דמות תתנהג בסיטואציה ספציפית (תשובה אינטואיטיבית בניגוד לניסיון להגיע לתשובה באופן אנליטי).

דרך נוספת היא השימוש ב-Story Boarding. פירוק העלילה לרצף של תמונות. טכניקה שהומצאה באולפני וולט דיסני ואיפשרה לחלק את התמונה הגדולה לחלקים קטנים שניתנים להכלה ולביצוע. הן בתהליך היצירה והן בפן העסקי.

החלק "המציאותי" ממוקד בעתיד הקרוב ועל "איך" להוציא אל הפועל את הרעיון/החלום.
מטרות "המציאותי" הן יצירת מסגרת ואבני דרך. לוודא ששלבי הפרויקט ניתנים לביצוע ע"י האדם או הקבוצה ושיש הוכחות מדידות להתקדמות.

המבקר (The Critic)

דיסני אמר ש"על (יוצר הסיפור) להתרחק מספיק מהסיפור כדי שיוכל להסתכל עליו בשנית".
המטרה של הסתכלות נוספת ממרחק היא לא לשם יצירתיות אלא כדי להיות בדמות "המבקר". התרחקות מהארוע והתבוננות ממקום שלא מעורב רגשית בארוע (עמדה שלישית). זוהי העמדה של הצופה/הקהל, שבה הוא בוחן, האם יש שלב מת? האם הדמויות מושכות? האם הפעולות שהן עושות מעניינות?

לשם כך הקצה דיסני חדר מיוחד שנקרא "חדר הזיעה". ההפרדה והריחוק איפשרו ל"מבקר" לתת ביקורת בונה ולא מסרסת.

במהותו נועד "המבקר" להגן עלינו מפני פחדים שונים (כשלון, הצלחה, דחייה, פחד קהל וכו'). הכרה במטרתו הטובה להגן עלינו תאפשר לרתום אותו לטובת התהליך והגשמת החלום.

מטרת "המבקר" היא ניתוח לוגי של התוכנית כדי למצוא בעיות אפשריות בתווך הקרוב והרחוק.
מיקוד בשאלות של "למה?" יהפוך אותו מ"מקלקל" ליועץ. הפיכת השאלות מ"למה?" ל"איך?" יהפכו אותו ליועץ יותר טוב.

הפיכת הסוד לתהליך שניתן ללמידה

דמות "החולם" ללא החלק "המציאותי" אינו יכול להפוך רעיונות למשהו ממשי.

דמות "המבקר" ו"החולם" ללא החלק "המציאותי" נמצאים בקונפליקט תמידי ולכן גורמים לתקיעות.

דמות "החולם" ו"המציאותי" יכולים ליצור אך ללא דמות "המבקר" התוצאות לא יהיו טובות. המבקר עוזר לקדם, לחדד ולזקק את הרעיונות.

מה שנראה על פניו כסוד שלא ניתן להסבר נמצא בעל מבנה עמוק. ה-NLP הבין את תבנית סוד ההצלחה של דיסני. התבנית תורגמה לתהליך שנקרא "אסטרטגיית דיסני להצלחה". זהו כלי פרקטי לכל סיטואציה שבה מעורבים תכנון וקבלת החלטות, ברמה האישית והעסקית.

המודעות לקיום ולחשיבות של כל אחת מהדמויות (או החלקים) מאפשרת ליצור דיאלוג פנימי פורה. הדיאלוג מונע/פותר קונפליקטים פנימיים ויוצר הרמוניה פנימית שמאפשרת להגשים את המטרה לא מתוך קושי אלא מתוך נינוחות ותחושת שלמות.

נכתב ע" מירב פיקרסקי, מאמנת אישית ועסקית, NLP Master, ומנהלת תחום פיתוח עסקי במכללת קגן.