מטרת הדימיון המודרך:   לעזור  למונחה שהרגיש שהוא מונע מעצמו להשתחרר ולהתנקות. ומרחיק מעצמו אנשים שרוצים לעזור לו.

דמיינו עכשיו שאתם נמצאים רחוק רחוק על אי שאתם לא מכירים והוא נראה להם קסום ומיוחד. אתם מתקדמים באי מטיילים לכם בין החולות והעצים. קחו נשימה עמוקה והמשיכו לטייל, אתם מרגישים את הרוח הקלילה בשיערכם והיא נעימה לכם, בעודכם מטיילים אתם שומעים קולות של מים, אתם מתקדמים ומבחינים באמצע האי יש אגם גדול חם ונוצץ כבר מרחוק אתם מרגישים את אנרגיית החיים המרפאת של האגם.

קחו נשימה עמוקה תוך כדי אתם מחליטים להיכנס לאגם ואתם מרגישים את חום האגם הזה, אתם נכנסים ממש לאט לאט תחילה רק את כפות הרגליים שלכם מכניסים, האגם חם ומחמם, אתם מרגישים איך החום הזה מייצג עבורכם אהבה נעימה, כמו מגע מלטף ומרפא, אתם ממשיכים ומכניסים גם את הברכיים ואת היריכיים ומרגישים איך כל חלק קטן בגוף שנכנס חוזר לתחייה ומרכך. ככל שאתם נכנסים לאט לאט יותר ויותר לעומק המים אתם מרגישים רפויים יותר ורגועים יותר כמו שנכנסים לאמבטיה חמה.

קחו נשימה עמוקה ואתם מכניסים גם את הראש שלכם אתם מרגישים איך המים לא חמים מידי ורק פשוט מרגישים טוב, ואתם מבחינים בכך שאתם מצליחים לנשום במים האלה, אתם שומעים את המים באיזניכם וזה נשמע מיוחד, אתם מרגישים שמחה ורוגע על הרגע המפנק הזה.

לפתע ממולכם אתם רואים דגים קטנים ונוצצים, הדגים האלה באים אליכם בדיוק כמו שדגים קטנים באים ומדגדגים אתם, ככה גם הדגים האלה באים, אתם יודעים שיש בידכם את הכוח להזיז אותם שלא יתקרבו אליכם, אם תרצו בכך,

אתם מרגישים שהדגים האלה באו כדי לעזור בעודם מנצנצים בצורה טהורה, אם כל דג קטן שמגיע אתם מרגישים איך הוא סופג מכם את האנרגיה הישנה יותר, הכבדה יותר, ואתם נעשים קלילים יותר. ואתם יודעים שעם כל דג שאתם מאפשרים לו להגיע אליכם אתם נותנים לו לספוג מכם אנרגיה ישנה ומרגישים איך האנרגיה שלכם מתחדשת ונהיית בהירה יותר והגוף שלכם מתחיל להיות מבריק יותר ונוצץ קצת כמו הדגים הקטנים שמסביבכם. עם כל דג שאתם מאפשרים לו להתקרב אליכם ולספוג את כל האנרגיה הישנה אתם מרגישים כמה זה טוב לאפשר לדגים האלה לעזור ולנקות. אתם ממשיכים לשהות שם עד שאתם מרגישים ממש זוהרים כמו אותם דגים שבאים אליכם.

בדרך הזו שאתם מאפשרים לדגים ככה לרפא ולעזור לכם ככה אתם מקבלים אליכם הזדמנויות חדשות לרפא את החיים שלכם, אתם מאפשרים לכם לקבל אנשים אוהבים אליכם לחיים, אתם מבינים את המסר שזו הסביבה שלכם ואתם יכולים ואתם נהנים מלבחור לתת לאנשים הזוהרים האלה להתקרב אליכם. אתם זוכרים את התחושה הנהדרת הזאת וזה נטמע בכל תא ותא בגוף שלכם.

אני מזמין אתכם כפי שאתם זוהרים, לצאת מהאגם הנפלא הזה, וכל צעד חלק בגוף שפוגש את האוויר הנעים שבחוץ גורם לכם להרגיש את המודעות שלכם חוזרת לפה ולכאם והעכשיו, תחילה את הראש, ואז את החזה, הגב, היריכיים הרגליים עד לכפות הרגליים.
אתם לוקחים מהתהליך הזה את כל מה שטוב בו עבורכם, אם זה את האנרגיה הטובה או המסר שמאפשר לכם להחליט מה אתה מכניסים לחייכם,

אתה מאפשר לגוף לחזור חזרה למודעות חוזר רענן כמו אחרי שינה טובה.
עכשיו אם עיניים פקוחות אתה יכול לראות ולהבין מה היה משמעותי בעינייך בתהליך הזה? רעיונות נוספים שעברו בראשך?

תהליך זה נכתב ע"י תומר שמיר בוגר מכללת קגן
מתוך קורס nlp פרקטישנר ומנחים בדמיון מודרך

אנשים נוסעים באופנים