להשאר רגוע תהליך מאת עופר דבש – מתאים לתהליך טיפולי בדמיון מודרך
כולל תהליך של הרפייה בעזרת כתיבה

עכשיו, כאשר אנו מבינים מה את רוצה לשנות בך, זה זמן טוב בשבילך לשבת בצורה שהכי נוחה לך על הכיסא.
את חשה בגבך את משענת הכסא …
את יכולה לשמוע את ציוצי הציפורים שמגיעים מבחוץ…
את מוזמנת לשים לב לקצב הנשימה שלך, רק לשים לב איך האויר נכנס ואיך הוא יוצא…

אולי את מרגישה קצת יותר רגועה…
את חשה את המגע של כפות ידיך על הברכיים שלך…
וזה זמן טוב להקשיב לשקט שקיים בתוך גופך…
(קשור לנושא "מנחה בדמיון מודרך")
את יכולה להזכר ברגע בו הרגשת רגועה מאד…
אולי כאשר צפית בשקיעה יפה בים או במדבר… או ברגעים בהן המשכת לשכב לאחר מסז' מפנק שקיבלת… ואולי את יכולה להזכר ברפיון שלפני ההירדמות בלילה לאחר יום מלא פעילות.
אני מזמין אותך לתת לזמן לעשות את שלו וככל שהוא עובר לחוש יותר ויותר רפויה יותר ויותר רגועה…

דמייני חוף ים בשעת בוקר, הים שקט מאד, השמש מקרינה אור וחום בדיוק במידה שאת אוהבת, החוף שקט, רק את נמצאת בו, את יושבת קרוב מאד למיים, את יכולה להריח את הריח המלוח של הים, אדוות קטנות של גלים נוגעות בכפות רגליך ואת יכולה לחוש את מגע המיים הנעימים.
את רואה מקל של ארטיק לידך ומחליטה להרים אותו, את חושבת לעצמך שיהיה נחמד לכתוב בעזרתו כיצד את מרגישה כרגע, את רוצה לכתוב את המשפט אני רפויה מאד… ואת יודעת שכאשר תסיימי לכתוב את המשפט – אני רפויה מאד, את תרגישי הרפיה עמוקה מאד.
את מתחילה לכתוב עם המקל את האות א', ואחר כך את האות נ' וכשאת כותבת את ה י' את מתבוננת במילה "אני" שכתבת וחשה שאת רפויה יותר את יודעת שכאשר תשלימי את כל המשפט – אני רפויה מאד, את תחושי הרפיה עמוקה וטובה. את בוחרת רווח קטן מהמילה "אני" ומתחילה לכתוב את האות ר' …ולאחריה את האות פ'… ואז את האות ו'… ואת האות י'… את מסתכלת על המילים "אני רפויה" שכתבת ומרגישה איך כמו בקסם הם משפיעים עליך ושאת אכן רפויה יותר ויותר, עתה את משאירה רווח מהמילה רפויה ומתחילה לכתוב את המילה האחרונה, את כותבת את האות מ'… ולאחריה את האות א' ומסיימת באות ד'. את עכשיו קוראת את כל המשפט שכתבת בחול "אני רפויה מאד" ומגיעה למצב של הרפיה עמוקה מאד.
את נשכבת על גבך, חשה את מגע החול הנעים בגבך, את עוצמת את עינייך ורואה את עצמך בדמיונך ליד אגם קטן ושקט בשעת לילה, השמיים זרועים במיליוני כוכבים מנצנצים וירח לבן ושלם מאיר מעליך. את מתבוננת באגם, המיים צלולים וחלקים, את נהנת להתבונן בשתקפות הירח במי האגם…לפתע השתקפות הירח נעלמת ןאדוות מופיעות במי האגם, את שמה לב שיש עוד אנשים ליד האגם ושחלקם זורקים אבנים לתוכו, כאשר לא נזרקת אבן האדוות נעלמות והמיים חוזרים להיות שקטים וחלקים כאילו כלום לא קרה. את ניגשת אל האנשים ופותחת איתם בשיחה, מאחר והם עסוקים בשיחה איתך הם מפסיקים להשליך אבנים והאגם חוזר לשקף את הירח במימיו הצלולים והשקטים, אור ראשון של בוקר מפציע והאנשים נפרדים ממך לשלום, את יושבת על סלע קטן ומתבוננת באגם היפה והשקט, את חשה שאור של תובנה מפציעה גם בתוכך, את מבינה שם בתוכך, בנפשך, קיים אגם יפה ושקט, ושכאשר את מתרגזת מימיו גועשים ואינם יכולים לשקף את הירח שמסמל עבורך את החוכמה הטמונה בך, את התת מודע שלך. את מבינה שבעזרת תקשורת נכונה את יכולה להשאר שלווה, האגם מלמד אותך לחזור מהר למרכז של עצמך ולא להמשיך ולייסר את עצמך כמו שנהגת לעשות. כמו שהמיים חוזרים להיות שקטים לאחר שהופרעו את יודעת שגם ם את מסוגלת לכך.
את חושבת על המשפט (מתוך נושא מנחה בדמיון מודרך)
"כמו ירח שמשתקף במי אגם שקטים כך החוכמה משתקפת בנפש טהורה ושקטה". ומחליטה לא לתת לגורמים חיצוניים לגרום לך לאבד את השקט הפנימי.
עם ההרגשה הנפלאה שנולדה בך בעקבות התובנה החדשה, את עוצמת עיניים וחוזרת להיות שוב על חוף הים.
את שוכבת בעיניים עצומות על החוף וחושבת לעצמך כיצד יראו חייך בשבועות ובחודשים הקרובים בזכות התובנה שאת לא מוכנה יותר להעכיר את האגם היפה שקיים בך בגלל אנשים או אירועים חיצוניים…
אני אספור מ אחד עד חמש במהלך הספירה תקבלי בחזרה את התחושה של גופך, במספר חמש תוכלי לפתוח את עינייך ולהרגיש רגועה ומלאת אנרגיה…
אחד…שתיים את מקבלת חזרה את התחושה בגופך…, שלוש את מודעת היכן את נמצאת… ארבע את עומדת עוד מעט לחזור לגמרי להווה, חמש את יכולה לפקוח עיניים ולהרגיש רגועה ומלאת אנרגיה.

מאת עופר דבש תהליכים למנחה בדמיון מודרך

למיידע נוסף על תהליכים בדימון מודרך ותהליכי הרפיה מוזמנים לגלוש באתר