כבר בקורס המאסטר לומדים  כישורי פרזנטציה 
נושאים אלו מורחבים בקורס nlp trainer .

להלן אחד המודלים להכנת פרזנטציות כפי שכתב אסי כהן  

תהליך 4 mat :  חלק ה- why : 

מדוע כדאי לך לדעת איך להכין וליצור לעצמך "תוכנית פעולה" על פי מודל הסמארט?

השלב שבעצם ישים אותך על דרך חדשה, הוא השלב הזה. ברגע שתהיה לך "תוכנית-פעולה" אתה תהיה במקום אחר ממה שאתה נמצא היום.

תאר לך אדם מסוים שאין לו מטרה כזו או אחרת, אין לו שום יעד שהוא רוצה להשיג. הוא חי את החיים מיום ליום, הוא "זורם" . כמו שקראו לכך בשנות התשעים והיה נהוג לומר על מי שהחיים מובילים אותו ולא הוא אותם.

תאר לך אדם כזה, שקם כל בוקר ועושה בדיוק את מה שעשה אתמול ושלשום. אין לו מטרות או יעדים שגורמים לו להתרגשות, וכך הוא עושה במשך שנים ארוכות..

עכשיו, תאר לך אדם אחר, אדם שיש לו מטרה, יעד שהוא רוצה להשיג. מטרה כזו שרק המחשבה עליה גורמת לו להתרגשות ולצמרמורת בגוף.                                                                                       (באתר מיידע נוסף על  nlp)

יש לו תוכנית-פעולה, הוא יודע כל יום, כל שבוע מהם הצעדים שהוא צריך לעשות כדי להתקדם אל המטרה והיעד הזה. אלו יכולות, מיומנויות הוא צריך לרכוש.

אלו פעולות הוא צריך לעשות, אלו נקודות בדרך מציינות עבורו שהוא מתקדם..מתקדם לעבר היעד שלו, לעבר המטרה שלו.

איך אתה חושב אותו אדם מתעורר בבוקר, מה לגבי הפוקוס שלו ? מה לגבי המוטיבציה שלו להתחיל את היום? מה לגבי הפעולות שהוא מבצע כל יום.

ולכן יצירת תוכנית-פעולה תשים אותך במקום שבו תדע בדיוק מה אתה רוצה ? ולמה אתה רוצה את זה ?

איך בדיוק, ואלו פעולות אתה צריך לבצע כדי להתקדם אל מה שאתה רוצה ! איך בדיוק אתה מבצע בדיקה עצמית לראות את קצב ההתקדמות שלך !

זה יגרום לך ליותר פוקוס, ליותר ריכוז וליותר מוטיבציה בחיים.

אדם עם תוכנית פעולה דומה לספורטאי שרץ מרתון, הוא יודע מה הוא צריך לעשות, הוא יודע מה הקצב הנכון בשבילו, הוא יודע מהם הנקודות בדרך שמציינות עבורו שהוא בדרך לקו הסיום.- הוא נמצא על המסלול אל המטרה והיעד שלו.

בדיוק כמו שיש תוכנית למתאמנים בחדש כושר, ואפילו ראיתי בעצמי, מתאמנים שכבר שנים עובדים בחדר כושר, ושיודעים בדיוק מה לעשות ואילו מכשירים להשתמש. אולם עדיין משתמשים בתוכנית אישית לצורך אימון כושר.

התוכנית הזו גורמת להם להיות בריכוז, ובפוקוס גבוה לגבי הפעולות שהם עושים, כמה פעולות, ואיך..

התוכנית גורמת להם להיות עם יותר מוטיבציה בכל הקשור להתקדמות שלהם. וגם בכל הקשור לקצב ההתקדמות. בכל הקשור להשגת המטרה והיעד שלהם מהר יותר.

כך גם אתה..                                      (כישורי פרזנטציה נלמדים בקורס master ובהרחבה בקורס nlp trainer)

רק שהמטרה שלך, או היעד שלך הוא מה שאתה רוצה להשיג, או החיים שאתה רוצה לחיות- התוכנית שלך יכולה להיות בכל תחום שבו תבחר.- בכל תחום שרק תרצה.

 

(פקודות מוטמעות):

הדבר היפה שבזה שהמודל הזה מאפשר לך לא רק להיות מרוכז יותר ובפוקוס גדול יותר לגבי הפעולות שאתה הולך לעשות, אלא גם מאפשר לך להרגיש מוטיבציה גדולה יותר..

ומה שמעניין בכל המודל הזה ותוכנית הפעולה הזו שתיצור, שהמסרים החיוביים שתספוג תוך כדי התהליך לא רק ייכנסו אל המודע אלא יעברו ויקלטו בלא מודע שלך..

וזה למעשה כל המטרה , כי ברגע שכוח ההרגל – כוחו של הלא מודע למעשה מניע אותך קדימה לעבר המטרות שלך. אתה למעשה משתמש בכוחות פנימיים ויכולות מאוד גדולות ועצומות..כאלה שאפילו לא הכרת בעצמך באופן מודע כלל וכלל – וזה מדהים, אתה לא חושב..?

כי כשאתה מאפשר לעצמך להכין תוכנית פעולה כזו על פי המודל, מה שיפה בזה שהיא למעשה שמה אותך על דרך חדשה לחלוטין..

ככל שתהיה מוכן לאפשר לעצמך לבנות כזו תוכנית עבורך, כך תוכל לצאת למסלול ודרך שמובילה אותך לעבר המטרה שלך… ולא רק זה אלא גם להרגיש מוטיבציה, אנרגיה והתלהבות בדרך שלך..עד לנקודה שאתה פשוט נהנה גם מהדרך וגם מהתוצאה שמתקרבת אליך…

ומה שעושה את המודל הזה לכל כך אפקטיבי, זאת היכולת להציב מטרה באמצעות שפה מיוחדת, שפה כזו שמוח הלא- מודע שלך מבין, ומקבל. וכשהלא-מודע שלך, למעשה כוחו של ההרגל שלך הוא חלק מההתקדמות שלך. זה כבר כוח אמיתי ומשמעותי בכיוון המטרה שלך..

וכשאתה הולך להכין את התוכנית שלך, זה יהיה מסקרן לדעת כמה מרוכז תהיה, כמה פוקוס זה יגרום לך להרגיש..וכמה מוטיבציה אדירה תתחיל לפעול ולהניע אותך לעבר המטרה שלך…

איך זה היה מרגיש אם היית מרגיש את התחושה הזו שאתה יודע בדיוק מה אתה רוצה ? והכי חשוב אתה יודע בדיוק מה אתה צריך לעשות מהיום והלאה כדי להשיג את זה..?

איך זה היה מרגיש אם היית מאפשר לעצמך לשבת ולתכנן ממש היום את העתיד שלך, עתיד כזה שאתה למעשה בוחר..איפה להיות שם ?

ואתה יכול לחשוב כמה טבעי זה פשוט להכין תוכנית כזו, תוכנית שאתה לא רק מתכנן אותה באופן מודע אלא תורם גם את הכוחות הפנימיים שיש בך את אותו כוח של הלא-מודע למעשה שהוא גם כן חלק מהכוח שמניע אותך קדימה לעבר המטרות שלך…

ואתה יכול להרגיש כמה נכון זה לקבל את התוכנית הזו, ואפילו לאפשר לעצמך ליהנות מזה, ליהנות מהתהליך ומהדרך..

אתה יכול להרגיש כמה נעים זה להכין מודל כזה..ולהיות סוף סוף על המסלול, והדרך הזו שמובילה אותך אל אותו מקום שתמיד רצית להיות בו…ופשוט לשים לב איך זה מרגיש שיש לך תוכנית כזו….

 

נכתב ע"י  אסי כהן NLP Master Practitioct

*כישורי פרזנטציה נלמדים בקורס מאסטר ובהרחבה בקורס nlp trianer

באתר מידע נוסף על קורסי

nlp practitoner

nlp master

nlp trainer

קורס מנחים בכירים מוכר ל -PhD