מסע אל עצמי : תהליך בדמיון מודרך למודעות עצמית מאת רוני ארז מתוך nlp courses

אתה מוזמן לשכב בנוחות על הגב, אתה לא חייב לעצום עיניים.. אם תרגיש כבדות בעפעפיים או שהמצמוץ ימשיך, פשוט קח כמה נשימות על הבטן והפנה את תשומת לבך אל הנשימה.
עכשיו שים לב מה קורה בגוף באזור בית החזה בזמן שאתה מכניס אויר, איך בית החזה עולה … ובזמן הוצאת אויר איך בית החזה יורד… האם אתה מרגיש בהבדלים? שים לב לתחושה בכתפיים האם כתף ימין משוחררת יותר או שכתף שמאל מכווצת רק הפנה את המודעות שלך לתחושות השונות בגוף.
אתה מוזמן בכמה רגעים הקרובים לשים לב אל הנשימה שלך, שים לב למקצב הנשימה האם הקצב קבוע? האם אתה מרגיש איך כל נשימה הגוף שלך נעשה נינוח יותר… שים לב איך הגוף שלך מונח על המזרן. אתה יכול לשמוע את הרעש של המכוניות שנוסעות בכביש, לדעת שיש את העולם בחוץ ולשים לב איך כל נשימה שלך אתה נעשה נינוח יותר… רגוע…שליו..
כעת אתה מוזמן להיזכר בפעם בה שכבת במיטה לפני השינה… צפית בטלוויזיה…                                                                                                                                                                           — (תהליך מתוך nlp courses)
והעייפות התחילה לתת את אותותיה. העיניים נעשו כבדות העפעפיים החלו להיסגר ולרגע אחד חשת איך חלק קטן מהמודעות שלך מוכן להירדם… הרגשת איך אתה מוכן לצאת למסע.. אל עצמך והרגשת איך אתה שליו ורגוע כמו שלא הרגשת הרבה זמן.. לרגע אחד זה הזכיר לך את התחושה שטבלת באמבטיה חמה… איך השרירים בגוף התענגו ממגע המים המלטפים אותם איך הגוף שלך נעשה משוחרר…מרגע לרגע… וזה הרגיש נפלא.. וזה אומר שאפשרת לעצמך לזרום עם זה וזה נהדר.. וכעת אתה מומן לצלול מעט מטה.. ולהתחבר אל רובד עמוק שנמצא בך.. אם זה בתודעתך.. או בתת המודע ולדעת שכל מה שעולה זה בסדר ואולי יש לזה משמעות לגבך… אולי איזו תובנה שחשובה שתדע. ועכשיו שים לב איזה רגש או תחושה אתה מרגיש.. רק התבונן.. הרשה לעצמך להיות העד של עצמך.. מה אתה רואה.. אלו קולות אתה שומע.. האם זה אומר לך משהו.. וכשאתה נזכר.. מרגיש.. הרשה לעצמך להיות רגע עם עצמך.. התחושה.. ההוויה.. האם זה מאיר משהו לגביך? אולי משהו שלא שמת לב לאחרונה או אולי יש איזה דבר ששכחת על עצמך.. וכעת כשאתה יודע .. מרגיש.. רואה.. אתה נוצר בתודעתך את הדבר ויודע שתעשה בזה שימוש בזמן ובמקום המתאים.. זה זמין עבורך בכל רגע שתבחר וזה נפלא להרגיש משוחרר מפחדים מזיכרונות .. ולדעת שכמו שילד קטן בתחילת דרכו מועד לפעמים ומיד קם כך גם אתה מרגיש שכל הדברים שעברת עד כה.. חלקם קשים ..חלקם פחות.. אתה בדיוק כמו אותו ילד.. תמיד קם.. וממשיך קדימה.. לא נעצר בדרך… וזה נפלא הידיעה שאין דבר שיכול לעצור אותך בדרכך…ועכשיו עם הידיעה.. הרגשה.. תובנות שהגעת.. אתה מוזמן לאט עם ספירה שלי כשאגיע לחמש להחזיר את המודעות שלך חזרה לגוף….
–(מתוך מודעות עצמית מסע אל עצמי nlp courses)
אחד-מחוזק
שתיים-רגוע
שלוש-שמח
ארבע-בציפייה
חמש-מאושר
ועכשיו שחזרת למודעות.. אתה יכול לשים לב לתאורה שבחדר ולשים לב למה שהיה משמעותי עבורך

נכתב ע"י רוני ארז

מוזמים לקרוא באתר תהליכים נוספים שכתבה רוני ארז

 


באתר מיידע נוסף על   courses nlp   ועל מודעות עצמי , תהליכים למודעות עצמית , מהי מודעות עצמית
cours