להתמקד במטרה תרגיל בדמיון מודרך

כתבה: עירית כאלי  במהלך קורס  NLP PRACTITIONER

בדקות הקרובות אתה עומד להנות מכמה רגעים של שקט ושלווה.

אתה מוזמן לעצום את העיניים, להתרווח, שים לב לתנוחת הישיבה שלך,למגע הגוף עם הכיסא.. שים לב לקולות ולצלילים בחדר, אולי אתה שומע קולות מבחוץ.. אולי אתה מריח ריחות מסוימים..

כעת אני מזמינה אותך לקחת נשימה עמוקה ואיטית, לשים לב לאוויר שנכנס לבית החזה וממלא אותו, לאוויר שיוצא.. שים לב לתחושה בעורף, בכתפיים. תרגיש איך עם כל נשיפה אתה משחרר מתח, חוסר נוחות, עייפות, ועם כל נשיפה אתה מכניס רוגע ושלווה.

אתה יכול להיזכר בסיטואציה שבה הרגשת רפוי, שליו ונינוח. אולי בחוף הים, אולי כשנכנסת לאמבט חם והמים החמים הרפו את גופך, או כשהבטת בטבע המופלא… נהדר. וכעת כשאתה שומע את קולי אתה עשוי לשים לב איך אחרי כל מילה ומילה אתה נעשה רגוע יותר ויותר

ואתה מוזמן לראות בעיני דמיונך את עצמך עומד בכניסה ליער עבות. השעה היא שעת בוקר מוקדמת, השמש מלטפת אותך בקרניה העדינות, מחממת בנעימות את גופך ואורה הצהוב עוטף אותך.

בעודך עומד בכניסה ליער אתה מבחין בצבעם הירוק של העצים, בצמרתם הסבוכה, מריח את ריח האורנים שעומד באוויר.

אתה יכול להרגיש את הרגליים שלך מושכות אותך לקדימה ואתה מתחיל לצעוד בשביל בין העצים, ציוץ הציפורים המתאספות על העצים נשמע באוזניך, אתה מרגיש רפוי ונינוח.

מטייל לאיטך על השביל הנגלה לפניך בין עצים ושיחים. הרגלים שלך כמו הולכות מעצמן, ועם כל צעד את מרגיש רפוי ונינוח יותר ויותר. לפתע, במרכז היער, נגלה לפניך שיח פרחים יפיפה, פרחיו הלבנים מפיצים ניחוח עדין ונעים, ריחם המשכר מגיע עד אליך גורם להרגשה טובה שמתפשטת בגופך ומרפה אותו עוד יותר.

אתה מרגיש רגיעה עמוקה שממלאת אותך בשלווה פנימית. אתה ממשיך לצעוד על השביל, להינות מיופיו של הטבע שנגלה מולך, וככל שאתה מתקדם בתוך היער מתגברת אצלך תחושת השלווה ואופפת את כולך.

ביציאה מן היער נגלה לפניך צוק יפיפה, צוק גבוה במיוחד, מורכב מסלעים גדולים, עצומים, אפורים ובינות להם צמחייה ירוקה.אתה מסתקרן מהנוף הנגלה מהצוק, מרגיש כבר בתוכך איזה מדהים יהיה להביט על הנוף מלמעלה, ואתה מחליט לטפס ולעלות את ראש הצוק..

למרות שאתה יודע שהטיפוס יהיה ממושך אתה לא מוותר. אתה מתחיל לעלות, שולח רגל קדימה, ועוד אחת,

ואתה פוסע עוד ועוד לכיוון מעלה, מרגיש שהרגליים נושאות אותך באופן אוטומטי ובקצב אחיד וקבוע. השרירים מתחילים להרגיש את המאמץ אבל לא מפסיקים לפעול. בעורפך אתה חש את משב הרוח שמצננת את הזיעה.

עם כל צעד אתה מרגיש את הכוח והעוצמה שלך, אתה ממשיך קדימה ולמעלה בנחישות, העוצמה שמתגלה בך מפתיעה אותך, מתחיל להיות לך ברור כמה זה מעורר להשתמש בעוצמה שלך ועם הכוחות האלה אתה ממשיך במסע לעבר הפסגה. שואף לריאותך את האוויר הקריר והצלול ומתמלא באנרגיה להמשיך ולטפס.

אתה כל כך ממוקד במטרה שלך עד שאתה לא מרגיש את הצריבה בשרירים. הזיעה ניגרת ממך ומפנה מהגוף שלך את כל התכונות השליליות שהיית רוצה לסלק מעצמך, כל התכונות שלא איפשרו לך עד היום לממש את השאיפות ולטפס לראש הצוק, את האמונות המגבילות, הפחדים והמחסומים. התכונות האלה נפרדות ממך, מתגלגלות במורד הצוק ונעלמות, משאירות בתוכך רק את התכונות שהיית רוצה להשאיר. עם כל תכונה שאתה משליך אתה מתעצם יותר ויותר, מתמלא במרץ ובחדוות עשייה.

אתה מרגיש את הגוף קליל ועם זאת חזק מאי פעם, מוכן לאתגר הטיפוס האחרון לפסגה. וככל שאתה מתקרב לראש הצוק כך צעדיך קלים יותר ויותר.יתכן ואתה מודע כעת לרחש העלים, ציוץ הציפורים, אתה בוודאי מרגיש כמה דברים טובים מזמן לך האתגר הזה.

בצעדים בטוחים אתה כובש את הפסגה, מגיע לראש הצוק. אתה פורס את ידיך לצדדים… מתמכר לרוח הנושבת, לריח המשכר של האוויר, לעינך נגלה לראשונה נוף מרהיב, אתה סורק אותו במבטך ולא יכול לשבוע ממנו. אתה מתמלא אנרגיה ,יכול לשים לב לקרני השמש המחממות ומשתתפות בגילוי המרעיש שלך.. אתה מרגיש כמרחף… ויודע בלב שאתה מנצח, שכל מטרה שתציב לפניך- תשיג. שבעזרת נחישותך והכוחות העצומים שבך אתה יכול הכל..

בצעדים קלים, ממש בדילוג אתה יורד מהצוק כל הדרך חזרה, אתה מרגיש כמה דברים טובים מזמנת לך הדרך הזו, מגלה את הכוחות שמפעמים בכך, נהנה מהתחושה הקלילה, הנוחה, מתמלא בתחושה טובה..

אתה יודע ששום דבר לא יחזיר אותך למקום שבו היית. יודע שכל דבר שתרצה- תוכל להשיג, ושבכוחך לממש כל חלום.

ריח האדמה הלחה מגיע לאפך, הריח הירוק של צמחי הבר. כל צעד וצעד בדרך חזרה מרגיש קליל ונעים, מזמין התנסויות חדשות ומעלה ציפייה לגבי העתיד. אתה יודע שמעתה והלאה בכל האתגרים תוכל להשתמש בעוצמה שלך ובכל התחושות הנפלאות שאספת במסע.

עכשיו כשאתה מרגיש משוחרר קח מהמסע את כל מה שמשמעותי עבורך, תראה כמה טבעי עבורך להשתמש בידע הזה אל מול היעדים שאתה מציב לעצמך בתחומים שונים בחיים, אל מול האתגרים שניצבים בפניך. כמו שהצלחת לטפס עד לראש הצוק הזה כך גם אתה תוכל לקחת את הרעיונות והתחושות שעלו בך בדקות האחרונות ולדעת איך להשתמש בהם בחיי היומיום.. אתה יודע שברגע שרק תרצה תוכל להיזכר בתחושת הטיפוס על ההר ולזכור את העוצמות השוכנות בתוכך וכמה זה טבעי עבורך להשתמש ביכולות הללו שיש לך…

עכשיו כשאתה מרגיש משוחרר קח נשימה עמוקה, אפשר לאט לאט למודעות לחזור חזרה אל הגוף. חזור למודעות מלאה, רענן ואנרגטי כמו אחרי שינה טובה, קח נשימה עמוקה.. תרגיש את התחושות בכפות הידיים, בכפות הרגליים. קח עוד נשימה עמוקה, בזמנך תפקח לאט לאט עיניים. עכשיו כשפקחת עיניים אתה יכול לשים לב לתאורה בחדר, לקולות שנשמעים סביב..

שים לב מה היה משמעותי עבורך  בתהליך, אולי תמונות שראית, אולי מילים מסויימות שאמרת לעצמך, אולי תחושה מסויימת שהרגשת. אתה מוזמן לקחת מהתהליך את כל מה שיעיל וטוב עבורך ולהשתמש בזה מעתה ואילך.