שחרור מדאגות ומתחים – תהליך מאת רוני ארז

אתה מוזמן לשבת.. או לשכב בנינוחות.. להתרווח.. ולקחת כמה נשימות עמוקות פנימה.. לשים לב למרווחים בן נשימה לנשימה.. בזמן שאתה שואף פנימה הרגש איך החזה עולה מעט מעלה.. ובנשיפה הרגש איך הבטן נכנסת מעט פנימה.. שים לב למנח הגוף שלך על הכסא .. האם אתה מרגיש את הגב שלך נשען כולו על הכסא.. או שיש איזו אי נוחות קלה אם כן נסה בעזרת הנשימות לשחרר.. הרגש איך כל נשימה אתה מאפשר לעצמך להיות משוחרר יותר ויותר והרגש איך הגוף שלך מקשיב לך דרך הנשימות.. הרגש איך כל נשימה שלך מחברת אותך לשקט.. אתה שומע אולי את הצלילים מבחוץ.. אם כן הרגש איך הם משתלבים עם הנשימות.. אתה מצליח לאבחן בעזרת חושיך את אותם הדברים שממש מאפשרים לך להיכנס פנימה אל עולמך.. וזה נפלא המקום הזה בתוכך.. עכשיו אני מזמינה אותך להעלות את המילה ה ר פ י ה בדמיונך.. הרגש איך כל הבהרה של המילה מחלחלת לעוד שלב בתודעתך..

חזור אחרי בלב ה ר פ י ה

ועכשיו שאתה מרגיש איך כל הבהרה של המילה חדרה פנימה לעוד שכבה אני מזמינה אותך לדמיין אותך שוכב על שפת הים.. השעה היא שעת בן ערביים.. השמש נעימה לא חמה מידי.. כפות רגליך נוגעות קלות במים.. אתה מרגיש נעים מאוד.. אתה מתבונן אל השמיים הכחולים.. הצבע שלהם ממש מדהים.. מעולם לא שמת לב כמה השמיים כחולים נקיים.. אתה מרגיש איך בהתבוננות אל השמיים משהו נפתח בתודעתך.. ממש כמו תחושת האין סוף שאתה חש בהתבוננות שלך בהם.. וזה מרגיש כמו משהו עמוק שאתה עדיין לא יכול בדיוק להצביע במודע.. אבל לרגע אחד אתה יודע שנוצר חיבור בן תת המודע שלך לבן המודע.. חיבור אין סופי שמרגיש בדיוק כמו תחושת הביטחון שתינוק מרגיש בבטן אימו חיבור בחבל הטבור.. הידיעה.. הביטחון שהתינוק מרגיש ויודע שכל צרכיו ימולאו.. והוא חי בתחושת בטחון וגדל מיום ליום ומתפתח.. זה מרגש לראות את החיבור המיוחד שנוצר.. איך היקום.. איך הטבע מתקיים איך הדברים גדלים לבד בלי כל עזרה הדשא צומח לבד.. העצים.. החיבור האין סופי הקשר הסימביוזי עובד.. ואתה מרגיש איך החיבור שלך בן המודע לתת המודע מתחבר ויוצק לתוכו את תחושת הביטחון.. השקט.. השלווה.. אתה מתחיל להרגיש כמו שתמיד רצית..
(מתוך תהליכים בדמיון מודרך לשיחרור פחד, לחץ , חרדות )
באמונה מלאה שהכל בסדר.. הידיעה שהבליחה לתודעתך למודע ולתת המודע גורמת לך להאמין שהכל בסדר.. החיים יפים.. אתה סומך על תהליך החיים ויודע שכל דבר בטבע קורה בדיוק הנכון לך, והידיעה הזו משחררת אותך מהכבלים.. והחששות.. מהפחדים שהיו חלק ממך.. והידיעה הזו מאפשרת לך להיות שליו.. רגוע.. בביטחון.. ממש כמו אותו תינוק בבטן אימו.. ועם הידיעה וההרגשה הזו אתה מוזמן לראות את עצמך מחובר בקשר המיוחד והמדהים שנוצר מהשילוש המקודש.. אתה השלם על כל חלקיו.. החיים והאמונה המוחלטת שהכל בסדר.. ולהתחבר אל תחושת החופש מהשחרור שלך.. מהדאגות.. והקלילות מתפשטת באיברך.. וזה נפלא.. ועם התחושה הזו אני אבקש ממך להקפיא לרגע את התמונה.. לנצור אותה עמוק בתודעתך.. ולדעת שהיא זמינה וקיימת לך בן אם במודע או בתת המודע בכל רגע שתזדקק לה.. ועכשיו אבקש ממך בספירה של חמש להחזיר את המודעות שלך חזרה אל הגוף..

אחת-משוחרר יותר
שתיים-בטוח יותר
שלוש-שליו יותר
ארבע-מאושר יותר
חמש-לפקוח את העיניים
ועכשיו אחרי שאפשרת למודעות שלך לחזור חזרה אל הגוף אתה מרגיש רענן יותר כמו אחרי שינה טובה.. שים לב לתאורה שבחדר ושים לב לדברים שהיו משמעותיים עבורך בתהליך.


תהליך זה לשיחרור מפחדים וחרדות נכתב ע"י רוני ארז
לתהליכים נוספים של רוני ארז, ולתהליכים נוספים לשיחרור לחצים ופחדים מוזמנים לגלוש באתר