התהליך מותאם אישית למונחה לאחר תשאול המונחה נכתב ע"י ענת ברלב

אתה מוזמן למצוא לך תנוחה נוחה, להישען על הכסא לעצום עיניים ולתת לעצמך לנוח.

עכשיו כשאתה כאן, אתה מוזמן לקחת נשימה עמוקה  ולשים לב לתהליך הנשימה שלך, שים לב לאוויר שנכנס לאט ולאוויר שיוצא לאט לאט. ככל שאתה ממשיך לנשום נשימות עמוקות אתה מרפה יותר ויותר.

שים לב לתחושות בגוף, בכתפיים , בבטן ברגליים בכפות הרגליים תוך כדי כך תמשיך לקחת נשימות עמוקות ורגועות.

אתה יכול להיזכר בזמן שהרגשת טוב, קל יותר ומהיר יותר,

או בזמן שטיילת בפארק יפה עם אנרגיה טובה בסבלנות ועם כוח רצון.

אני מזמינה אותך לדמיין הר גבוה ויפה מול נוף פתוח רחב וירוק. על ההר יושבים נזירים מטיבט לבושים בגלימות כתומות. הנזירים יושבים בשלווה וברוגע בישיבה מזרחית נושמים נשימות עמוקות וחושבים על המטרות שלהם. ברגע שאתה מרגיש או רואה אותם אתה נרגע מאוד, ומרוכז כולך  .

הנזירים יושבים בסבלנות רבה ותוך כדי נשימה עמוקה הם חושבים לעצמם על מה הם מודים. הם מודים  על האוויר שהם נושמים, על הרוגע, על השלווה , על הסבלנות , על הבריאות , על האנרגיות והכוחות שלהם. ובעיקר הם מודים על האמונה והאהבה.

אתה מוזמן לחשוב עכשיו תוך כדי הנשימות העמוקות על מה אתה היית רוצה להודות, זכור כי התודה של היום מביאה לאושר של מחר.

יש לך הרבה דברים שאתה יכול להודות עליהם, על האנשים שבחייך, על העבודה, על רגעים שונים שבהם הרגשת אושר, שמחה, רוגע, כוחות, אנרגיות, על מוזיקה ששמעת.

עכשיו זה זמן טוב להודות על דברים אלו ולחשוב על עוד נושאים שעליהם אתה יכול להודות. גם בימים הקרובים אתה תמשיך לחשוב על עוד תחומים ונושאים שתרצה להודות עליהם.

אתה מתחיל לעלות במעלה ההר ורואה חיות שונות בצידי ההר. אתה ממשיך לנשום ולהיות ברוגע ובסבלנות, אתה יכול עכשיו לחשוב על המטרה שלך בתחום הספורט, על הרצון להיכנס לכושר גופני באופן עקבי ולשמור על תזונה נכונה. אתה זוכר את הנזירים הטיבטיים עם הגלימה הכתומה, אשר ממוקדים בעשייתם ובמטרתם.

אתה מחליט להתחיל לתכנן לעצמך מה לאכול ומתי להתעמל. אתה בוחר מתי נוח לך להתאמן באילו שעות וכמה ימים בשבוע.

בעודך עולה במעלה ההר , אתה רואה קקטוסים פורחים, חושב איך הם מצליחים לטפס לצמוח ולשרוד. אתה יודע שכמו הקקטוסים החזקים בעלי כוח ההישרדות, גם לך יש תכונות ויכולות של התמדה, עקביות וחוזק. אתה חושב על דוגמא שבה הצלחת להתמיד ולהשיג את המטרה שלך.

אתה יכול להיזכר במשחק כדורגל שבו שיחקת 3 שעות במרץ, ורואה את עצמך כיצד שיחקת, באיזו עוצמה וקלילות דילגת על גבי המגרש, ונזכר איך הרגשת טוב והיית מ..ל..א א..נ..ר..ג..י..ה.

בעודך מטפס במעלה ההר אתה רואה מרחוק צ'יטה הנחשבת לחיה המהירה ביותר , היא רצה ודוהרת במהירות רבה, אתה רואה כיצד היא דוהרת וחש את הקצב וההתלהבות שלה, אתה רואה ומרגיש כיצד היא עושה כל מה שעל ליבה.

כשאתה רואה את הצ'יטה אתה יכול לראות או להרגיש שגם לך יש יכולות כאלו. גם אתה יכול לרוץ במהירות ולהיות ממוקד במטרה שלך ולעשות כל מה שאתה רוצה.

עכשיו אתה יכול גם להחליט שאתה רוצה להשתמש יותר ביכולת שלך לחשוב על מטרה, להתמקד בה ולהשיג אותה.

אנשים אומרים ששינויים יכולים להתרחש בקלות, ששינויים כל כך פשוטים ומהירים.                                                                                                                                                                                                              (עברו לעמוד הבית למידע נוסף  על NLP )

גם אתה עכשיו יכול להרגיש כיצד תוכל בקלות לשמור על תזונה נכונה ולהתחיל לבצע פעילות גופנית עם הרבה אנרגיות ורצון פנימי להתקדם קדימה ולהצליח, כמו שהצ'יטה רצה קדימה בקלילות ובמהירות.

אתה ממשיך בטיפוס על ההר  ורואה פתאום לפנייך נעלי ספורט שאתה מאוד אוהב, נעליים שתמיד נתנו לך תחושה של קלילות ואנרגיה. אתה נועל את נעלי הספורט, נושם נשימה עמוקה ממלא את ריאותיך בהרבה אוויר ומתחיל לרוץ בקלילות במעלה ההר, ממש כמו הצי'טה שראית. אתה רץ בקלילות ושומע ברקע קול של שעון מעורר ומתמלא בהתלהבות ושמחה.

עכשיו, אתה יכול לדמיין כיצד מעכשיו תקום כל בוקר  לקול צליליו של השעון המעורר בקלות במהירות, בהתלהבות ובתחושה טובה. בתחושה שיש לך הרבה אנרגיות ואתה יותר מהיר. אתה רואה את עצמך הולך 4 פעמים בשבוע לספורט , מתאמן בהנאה, משחק כדורגל בקלילות ושומר על התזונה, אתה מרגיש מאושר ומסתכל על עצמך אחרת. וחושב לעצמך כמה שינוי יכול להיות כל כך פשוט. ומחליט שמעכשיו תתמיד בכושר גופני בהתלהבות.

אתה נזכר בשבי שהאמינה בעצמה לאורך כל הדרך והגיעה אל האוסקר.

אתה ממשיך במעלה ההר ומגיע אל הנזירים, נושם נשימה עמוקה עמוקה  ומבין את התחושה שלהם של הרוגע והסבלנות ועכשיו אתה בטוח בעצמך שגם אתה יכול להצליח ולהגיע לכושר גופני טוב, לתחושה טובה של אנרגיה ושמחה.

אתה מוזמן לזכור את התחושות הטובות הללו ואת ההחלטה להתמיד בעשייה שלך, תוך אמונה ביכולת ההתמדה שלך. ולזכור את הרצון להודות על כל מה שיש לך.

אתה יודע שאתה יכול לעשות כל מה שאתה רוצה ולהחליט על כך.

עכשיו זה הזמן לראות את הדברים כמו שאתה רוצה, עכשיו זה הזמן להאמין שאתה יכול לשמור על פעילות גופנית לאורך זמן ועל תזונה נכונה.

בכל פעם שיהיה קצת קשה, תיזכר בצ'יטה שראית ותתמלא אנרגיה ומוטיבציה. והדמויות של הנזירים הטיבטיים עם הגלימה הכתומה יזכירו לך את האמונה ביכלותייך ואת הרוגע והשלווה.

עכשיו זה זמן להגיד תודה לדמויות שראית בדרך ולהודות לעצמך על התהליך שעברת.

אתה מוזמן להתחיל לחזור לכאן ועכשיו , לשים לב לנשימות שלך, אתה מוזמן לקחת נשימה עמוקה, לשים לב לשאיפה  רגועה וארוכה הממלא את גופך בשלווה, אתה מוזמן לשים לב לנשיפה איטית ורגועה. עכשיו אתה מתחיל להרגיש את הכתפיים, את הגב שנשען על הכסא, אתה מרגיש את הרגליים  ומתחיל להתעורר,

כשאספור עד חמש תוכל לפתוח את עינייך הבורקות ולהתמלא באנרגיה ומוטיבציה שתלווה אותך ביום יום לאורך כל היום. 1.., 2 ..אתה שואף אוויר לאט וברוגע, 3,.. אתה מתנועע בקלילות על הכסא, 4 אתה מתמלא באנרגיה , וחמש אתה מוזמן לפקוח עיניים ולהיות כאן ועכשיו.     תודה