את מוזמנת לשבת בתנוחה הנוחה לך, ולעצום את העניים, וכשאת מרגישה את מגע כפות רגלייך על הרצפה, את מוזמנת לקחת מספר נשימות עמוקות, ולשים לב לתהליך הנשימה, כל שאיפה ממלאת את גופך בחמצן, שמתפשט וממלא כך תא בגופך,  ועם כל נשיפה משתחרר מגופך כל כאב ומתח. ואת יכולה להרגיש איך גופך נעשה רפוי ומשוחרר יותר ויותר. אני מזמין אותך להיזכר בפעם שהרגשת רפויה ורגועה , אולי ממש לפני שאת נרדמת, אולי כשאת שוכבת על חוף הים ביום שמש אביבי, שומעת את המית הגלים, אולי את שוכבת על דשא ירוק בפארק עוצמת את ענייך ומרגישה רוגע ושלווה.

את מוזמנת לדמיין שאת נמצאת בשמורת טבע יפה , מלאה בעצים ופרחים, את יכולה לשמוע את רחש העלים, ואת ציוץ הציפורים, את יכולה לראות קרן של אור שנשלחת מהשמש וחדרת אל גופך דרך הקדקוד  ומרפה כך חלק בגופך. היא מתפשטת ומרפה את הראש, את הצוואר והכתפיים וממשיכה לכל חלקי גופך, מנקה אותם מכל מתח וכאב, וככל שקרן האור מתפשטת בגופך את מרגישה רפויה יותר ורגועה יותר.

 

בעזרת הדמיון את מוזמנת לטייל בשמורת הטבע, ללכת בשביל, להסתכל על הפריחה, על העצים, ליהנות מכל היופי הזה, ואת מוזמנת גם להאזין לקולות, להמית הרוח, ציוץ הציפורים.  וכשאת ממשיכה בטיול בשמורת הטבע את רואה עץ שקדייה ועל אחד הענפים יושבת לה ציפור. את נעמדת ומסתכלת  על ענף השקדייה ועל הציפור ומבינה כמה יופי יש בחייך וכמה טוב תורמת לך מערכת היחסים בה את נמצאת, ואת יכולה לקחת ממנה את כל הדברים החיוביים שהיא תורמת לך ואת יכולה להבין שגם אם היא לא תישאר לתמיד וכמו ציפור תעוף ותמשיך בדרכה,  היא תספק לך תובנות חיוביות שיעזרו לך בבניה של מערכות יחסים בעתיד. ההבנה הזאת ממלאת אותך רוגע ושלווה ומשחררת אותך מכל כאב ורגש מעכב ובכל פעם שתרגיש קושי או תסכול את מוזמנת לדמיין את ענף השקדייה והציפור  שיזכירו לך את היופי, את החיובי \,את כל הטוב שאת מקבלת ואת ההבנה שכמו הציפור את חופשיה להחליט מתי זה כבר לא תורם לך ולשחרר ולהמשיך בדרכך.

ועכשיו  כשאת חושבת על כל התובנות  שקיבלת בתהליך, אני מזמין אותך להסתובב חזרה ולחזור בשביל עד לכניסה לשמורה וככל שאת מתקרבת לשער את מתחילה לחזור למודעות ולקחת אתך כל מסר או תובנה שטובה עבורך מהתהליך,  את חוזרת לאט אל החדר, את יכולה להרגיש את מגע גופך בכיסא, ובזמן שלך אני מזמין אותך לחזור לכאן ולעכשיו, לפתוח את העניים, לנער את הידיים…

עכשיו שכשפקחת את העניים את יכולה לשים לב לתנוחת הישיבה שלך, ולצלילים שבחדר.

ועכשיו כשחזרת למודעות אני מזמין אותך לשים לב איזה תובנות היו משמעותיות  עבורך בתהליך? ואיך תוכלי להשתמש בתובנות האלה במצבים מאתגרים במערכת היחסים בעתיד.

נכתב ע"י זאב בן פורת במהלך קורס  NLP PRACTITIONER